Poczwórny sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego

W dniu 5 marca 2020 roku  w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej.

Miło nam poinformować, że te trudne i wymagające zmagania olimpijskie zakończyły się imponującym sukcesem pasjonatów historii z Kopernika.  Do zawodów centralnych zostali zakwalifikowani tegoroczni maturzyści z klasy III a: Natalia Kasperkowicz i Kamil Krajnik- podopieczni pani profesor Barbary Latkiewicz oraz Kacper Dwernicki (klasa I c) i Kamil Mędrek (klasa II b) uczniowie pana profesora Pawła Zygarowicza.

Komitet Główny Olimpiady przyznał wszystkim w/w uczniom  tytuły finalistów. Oznacza to zdany na 100% egzamin maturalny z historii, a także możliwość skorzystania z przywilejów przy rekrutacji na studia.

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom!  Nasi finaliści od lewej: Natalia Kasperkowicz, Kamil Krajnik, Kacper Dwernicki i Kamil Mędrek: