Kolejne sukcesy krośnieńskiego “Kopernika”, tym razem z astronomii.

Otrzymaliśmy wyniki  uczniów, którzy otrzymali nominację  do finału LXIII Olimpiady Astronomicznej.

Pragniemy poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły Aleksander Lenart    ( 3b ) i Dawid Szul (3b ) zakwalifikowali się do etapu centralnego tejże Olimpiady.

Na uwagę zasługuje fakt, iż są to jedyni uczniowie ze szkół województwa podkarpackiego oraz, że liczba wszystkich zakwalifikowanych z kraju to 20 osób.

Żadna szkoła nie wprowadziła do finału większej liczby uczniów.

Tegoroczny świetny wynik chłopców jest kontynuacją ich ubiegłorocznych sukcesów, gdzie Aleksander Lenart został laureatem LXII Olimpiady Astronomicznej i reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki , która odbyła się na Węgrzech.

Ze względu na tegoroczną sytuację związaną z pandemią koronawirusa zawody centralne zostały zawieszone, a uczniowie otrzymali tytuły finalistów bieżącej olimpiady.
Serdecznie gratulujemy Uczniom i opiekunowi prof. Grzegorzowi Depczyńskiemu.
A oto nasi bohaterowie, Aleksander i Dawid ( obaj z klasy  III b):