Rajd Kopernikański – relacja z wyprawy

W dniu 28.05.2025 r. grupa 26 uczniów wraz z opiekunami – nauczycielami geografii: prof.  Małgorzatą Buczek – Kowalik i prof. Moniką Zając przemierzała szlaki Beskidu Niskiego w ramach kolejnej edycji Rajdu Kopernikańskiego. Tym razem trasa wędrówki biegła z miejscowości Kąty przez Górę Grzywacką, Skałę aż po wieżę na Górze Desznickiej.

Kolejnym punktem była wizyta w Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego, gdzie młodzież zapoznała się z florą i fauną okolic oraz historią regionu. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem. Piękne krajobrazy, słoneczna pogoda i wiatr we włosach towarzyszyły nam podczas całego dnia!

Dziękujemy Organizatorkom za inicjatywę i opiekę nad Uczniami.