Szkolna Liga Matematyczna zaprasza na wykłady matematyki olimpijskiej

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy z I LO – pasjonaci matematyki ! Mamy dla Was  ciekawą propozycję!

Wielu z Was być może próbowało już swoich sił w olimpiadzie matematycznej. A może niektórzy mieliby ochotę wystartować, ale jeszcze nie spróbowali lub napotkali trudności podążając samotnie krętymi i  trudnymi
szlakami matematycznymi.

Grupa uczniów zafascynowanych matematyką, ze Szkolnej Ligi Matematycznej postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom młodszych uczniów, szukających sposobów na poszerzenie swoich umiejętności olimpijskich.
W związku z tym rozpoczynają oni prowadzenie wykładów, w których krok po kroku wprowadzą swoich młodszych kolegów w zawiły, skomplikowany i miejscami abstrakcyjny świat matematyki na poziomie olimpijskim.

Jak będą wyglądały zajęcia?

Zajęcia będą odbywały się mniej więcej co tydzień, a konkretne daty będą ustalane, biorąc pod uwagę możliwości czasowe uczniów. Podczas spotkań o różnej długości kadra będzie systematycznie omawiała podstawowe zagadnienia olimpijskie, stopniowo przechodząc do tych bardziej skomplikowanych, nie zapominając oczywiście o przygotowaniu zadań dla bardziej zaawansowanych młodych matematyków.

Kto będzie prowadził zajęcia?

Zajęcia będzie prowadziła kadra w składzie:
-Dominik Bysiewicz – absolwent(student UJ)
-Maciej Sanocki – uczeń klasy 3B,
-Krzysztof Nawrocki – uczeń klasy 3B,
-Karol Jurasz – uczeń klasy 3B,
-Adam Socha – uczeń klasy 2B3,
-Roman Gicala – uczeń klasy 2B3.     To członkowie Szkolnej Ligi Matematycznej.

Kiedy i gdzie odbędą się pierwsze zajęcia?

Pierwszy wykład poprowadzi Maciej Sanocki 5 listopada o godzinie 16:00 na platformie Microsoft Teams, do której link znajduje się na stronie facebookowej Szkolnej Ligi Matematycznej: https://www.facebook.com/groups/537882520140213

W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z którymkolwiek z uczniów-wykładowców za pośrednictwem portali społecznościowych, bądź o kontakt mailowy na adres: karol.jurasz.uzytkowe@gmail.com

Serdecznie zapraszamy! Z nami będzie Wam łatwiej rozpocząć przygodę z matematyką.