Amerykańscy Studenci z Uniwersytetu Stanowego IOWA ponownie na praktykach w naszym liceum

Marzec i kwiecień br. były w naszej szkole wyjątkowe, a to za sprawą nauczycieli praktykantów z Uniwersytetu Stanowego w Iowa.   Studentki z USA: Elizabeth Hildreth, Emily Fjestad, Karina Gehl, Ellie Welter prowadziły lekcje historii, matematyki oraz języka angielskiego.

Wszystkie grupy lektoratowe w swoim planie lekcji miały regularne zajęcia konwersacyjne. Uczniowie naszej szkoły doświadczyli naturalnego języka angielskiego, mieli okazję do wymiany doświadczeń związanych z edukacją i kształceniem jak i poznania kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki. Gościliśmy również koordynatora i opiekuna Studentek z ramienia Uniwersytetu Stanowego w Iowa- Jacka Christensena, który przez tydzień obserwował zajęcia praktykantek i poznawał Polski system kształcenia.

To wszystko działo się nie tylko w murach naszej szkoły. Przez ponad dwa miesiące wydarzyło się naprawdę wiele! Wspólnie z nauczycielami i uczniami Praktykantki zwiedziły zabytki Krakowa, podziwiały piękno przyrody w Solinie, odbyły niezliczone spacery po Krośnie i okolicach.

Czekało na nich również wiele niespodzianek przygotowanych przez naszych uczniów. Między innymi: lekcja wielkanocna z malowaniem pisanek, prezentacje o kulturze, historii i obyczajach naszego kraju czy pełne pozytywnych emocji spotkania w domach rodzinnych uczniów połączone ,na przykład z nauką robienia pierogów:)

To był cudowny czas, który na długo pozostanie nam wszystkim w pamięci!

Emily, Ellie, Karina, ElizabethTHANK YOU:)

Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację wizyty. Opiekunom dydaktycznym, Paniom: Ewie Czekańskiej, Hannie Lazarowicz, Magdalenie Kubal, Annie Worwie oraz koordynatorce tego przedsięwzięcia – Pani Prof. Małgorzacie Wyżkiewicz.

Wsparcia finansowego udzieliła nam firma EBA z Krosna oraz Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie, za co serdecznie dziękujemy.