Zaproszenie na marszobieg na Cergową z okazji Święta Flagi – 2 maja 2022

Moi Drodzy ! Ta myśl gościła w mojej głowie prawie od roku, kiedy to w Dniu Flagi – 2 maja 2021 roku, wbiegałam samotnie z biało-czerwoną flagą w ręce, wśród wielu turystów, na szczyt Góry Cergowa ( ulubione miejsce pieszych wędrówek i treningów biegaczy naszego regionu i nie tylko). 

Ta myśl wreszcie dojrzała do realizacji i właśnie dzisiaj, tydzień  przed docelowym terminem, chciałam Was serdecznie zaprosić w dniu 2 maja 2022 roku o godz. 11 na wspólny marszobieg z Flagą Polski w ręku, na szczyt Góry Cergowa 716 m.n.p.m.

Mam nadzieję, że przyjmiecie moje ZAPROSZENIE i potraktujecie nasz wspólny marszobieg na Górę Cergową, jako prawdziwy i piękny symbol patriotyzmu, który w dzisiejszych czasach jest nam bardzo potrzebny.

Współorganizatorem tego niecodziennego wydarzenia będzie Gmina Dukla, na terenie której jest położona ta malownicza i przyciągająca wzrok Góra. Jeśli chodzi o sponsora medialnego, jestem już po wstępnych rozmowach z naszą regionalną TVP Rzeszów.

Każdy z uczestników marszobiegu w dniu 2 maja 2022 roku, (oczywiście biorąc pod uwagę ilość zakupionych flag) otrzyma Flagę Polski osadzoną na drewnianym drzewcu, i o godz.11 wspólnie wyruszymy żółtym szlakiem z pod Kapliczki Matki boskiej Różańcowej na szczyt Góry Cergowa.  Na „mecie” każdy dodatkowo dostanie pamiątkową przypinkę z biało czerwonym orłem.

Nie będzie to rywalizacja sportowa, lecz mimo to, bardzo mocno związana z wysiłkiem fizycznym. Wbiegnięcie czy wejście z powiewającym biało-czerwonym sztandarem, na pewno nie będzie łatwe. Myślę, że już widzicie swoimi oczami, tak jak ja, morze biało-czerwonych flag zdobywających szczyt naszej Góry Cergowej, uwieńczonej wspaniałą wieżą widokową. Mam nadzieję, że mój pomysł spodoba się Wam, nie pokrzyżuje planów majówkowych i na stałe wejdzie do kalendarza Gminy Dukla i całego Województwa Podkarpackiego, jako mocny znak przywiązania do naszej Ojczyzny.

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas, pozdrawiam i zapraszam serdecznie do udziału.

                                                                                                                                  Izabela Zatorska Pleskacz.