Uwaga! Ciekawe konkursy literackie – sprawdź i spróbuj swoich sił!

Szkolny Konkurs Literacki

Drodzy uczniowie!

Ogłaszamy kolejną edycję naszego szkolnego konkursu literackiego. Do udziału zachęcamy wszystkich pasjonatów zainteresowanych twórczością literacką, którzy próbują swoich sił w pisaniu i tworzeniu tekstów epickich lub poetyckich w różnych gatunkach i odmianach.

Twórczość młodych pisarzy jest bez wątpienia zjawiskiem ciekawym i inspirującym, wielowątkowym i zróżnicowanym formalnie i tematycznie. Jednak w tym roku chcemy, aby  konkurs literacki stał się częścią obchodów naszego licealnego Święta Słowa i dlatego wyznaczamy motyw przewodni dla wszystkich tekstów, jakie stworzycie i przedstawicie. Będzie to bardzo szeroko rozumiany motyw młodości.

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie jednego tekstu poetyckiego lub epickiego (opowiadania, noweli, eseju, szkicu itp.) A więc „do dzieła”. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!

Na prace konkursowe czekamy do 31. maja. Można je składać u Waszych polonistów. Rozstrzygnięcie konkursu i prezentacja nagrodzonych prac nastąpi na początku czerwca w ramach Święta Słowa.

Szkolny Konkurs Krasomówczy

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie krasomówczym. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5-minutowej mowy na temat: Młodzi w XXI wieku.

Będziemy zwracać uwagę na zalety merytoryczne Twojego przemówienia, ujęcie tematu, treść, argumentację, formę językową, mowę ciała, kunszt oratorski, charyzmę oraz poprawną kompozycję wystąpienia.

Decyzją jury możesz zostać zakwalifikowany do finału konkursu i wtedy wylosujesz jeden z 5 tematów. Będziesz mieć 10 minut na przygotowanie 3-minutowej wypowiedzi.

Prosimy zgłaszać swój udział do dnia  13 maja gabinecie polonistycznym ( sala 318 ) lub do swoich nauczycieli polonistów.

W ramach tego polonistycznego wydarzenia odbędzie się również Konkurs Recytatorski, którego tematem będzie MŁODOŚĆ. Przygotuj wiersz i/lub fragment prozy związany z tą tematyką.

Twoja recytacja niech nie przekroczy 7 minut. Prosimy zgłaszać swój udział do nauczycieli polonistów lub w gabinecie polonistycznym ( sala 318 ).

Zapraszamy serdecznie naszych licealistów do udziału

w wybranych przez siebie formach konkursu!