VI KONGRES MŁODYCH MATEMATYKÓW

W dniach 15 – 18 września 2016 roku odbył się w Warszawie VI Kongres Młodych Matematyków. Województwo podkarpackie reprezentowali m. in. uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Skomiał –finalista etapu centralnego  Olimpiady Lingwistyki Matematycznej,

Dominik Bysiewicz – Laureat etapu centralnego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów,

Bartosz Justkowski  – finalista etapu centralnego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów,

Marcin Hawryluk – finalista etapu centralnego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów wraz z nauczycielem opiekunem Andrzejem Bysiewiczem.

Kongres Młodych Matematyków Polskich jest cyklicznym spotkaniem wybitnie uzdolnionych uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, służącym wymianie doświadczeń na temat matematyki i jej zastosowań na wielu płaszczyznach. Uczestnicy mają możliwość nie tylko wysłuchania wykładów specjalnie dla nich przygotowanych przez znanych i cenionych nauczycieli akademickich oraz innych uczniów, ale także prowadzenia inspirujących dyskusji między sobą oraz z profesorami uczelni wyższych.

Gratulujemy uczniom wyróżnienia i możliwości wzięcia udziału w świetnie zorganizowanym spotkaniu młodych matematyków z całej Polski.