Trzech Medialnych Muszkieterów z “Kopernika”

(Od lewej: Mateusz Kosztyła, Jakub Penar, Szymon Gonet).

Olimpiady Medialne są w naszej szkole swoistą tradycją. Każdego roku przyciągają nowych śmiałków, którzy stają do walki o najwyższe laury. W tym roku nasi uczniowie wspięli się na wyżyny swoich możliwości i świetnie reprezentowali nasze liceum na zawodach ogólnopolskich.

Od 15 do 16 marca w Warszawie rozstrzygnęły się zmagania w V Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Naszą szkołę, a także województwo reprezentowali: Jakub Penar i Szymon Gonet z klasy 2 A oraz Mateusz Kosztyła z klasy 1 A.

Zawody finałowe były wzbogacone o liczne atrakcje. Nie zabrakło zwiedzania głównego budynku TVP, a także spotkania i panelu dyskusyjnego z dziennikarką Anitą Werner. Tytuł laureata uzyskał Szymon Gonet.

Początek czerwca okazał się koleją okazją do zaprezentowania umiejętności przez naszych uczniów.
Od 1 do 2 czerwca w Warszawie odbył się finał VIII Olimpiady Medialnej, w którym uczestniczyli Ci sami uczniowie.

Te zawody zdecydowanie stawiały na wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce. Każdy uczestnik musiał stworzyć od podstaw konspekt własnego medium. W pierwszy dzień finału odbyła się część ustna, która sprawdzała opanowanie „programu stałego” olimpiady,jak i rozeznanie na rynku medialnym (kwestie finansowe, konkurencyjność itd.)

W drugim dniu odbyła się seria debat. Uczestnicy zostali przydzieleni do danych drużyn losowo, więc nie mogli liczyć na stworzenie jednego zespołu szkolnego, wręcz przeciwnie. Uczniowie klasy 2 A musieli debatować przeciwko sobie. Ostateczne wyniki zmagań: Szymon Gonet – 5 miejsce, Jakub Penar – 11 miejsce, Mateusz Kosztyła – 23 miejsce.

Opiekunem dydaktycznym chłopaków jest prof. Marcin Pudło.

Serdecznie gratulujemy  chłopcom oraz ich opiekunowi.