Troje Uczniów “Kopernika” w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Z radością informujemy, że w tym roku do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowało się aż troje uczniów naszej szkoły – Weronika Banaś z klasy III a, Katarzyna Steliga z kl. II a(3)  i Jakub Piwowarski z klasy III d. (na zdjęciach od lewej)

Uczniowie niedawno zakończyli trudne zmagania eliminacji pisemnych i ustnych etapu okręgowego i znaleźli się w gronie 160 najlepszych młodych polonistów w kraju.

Już 16 kwietnia Weronika, Kasia i Kuba powalczą o tytuł laureata na etapie centralnym. Opiekunem dydaktycznym Kasi i Kuby jest prof. Zofia Bartecka-Prorok, Weronika jest podopieczną prof. Anny Trzemżalskiej.

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom sukcesów i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych!