Narodowy Dzień Niepodległości w Koperniku

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”
Józef Piłsudski

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Ten dzień  społeczność  Kopernika uczciła,  biorąc udział w uroczystej akademii .

Uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w pięknie udekorowanej na tę okoliczność sali gimnastycznej.  Ciekawy  i bogaty w środki artystycznego wyrazu  program artystyczny przygotowały klasy II a LO i  III A Gimnazjum  pod kierunkiem wychowawców-historyków : prof. M. Błońskiej-Pudło i  prof. M. Pudło.

Ważną częścią  akademii było uroczyste ślubowanie klas pierwszych LO i GD.

Uroczystość  uświetnił występ naszego chóru szkolnego na czele
z prof. K. Trybusem. Wspólnie z chórem młodzież zaśpiewała „Pierwszą Brygadę”.

Obchodom  Święta niepodległości w szkole towarzyszyły jeszcze inne imprezy.
Jedną z nich było ogłoszenie przez Samorząd Gimnazjum  konkursu dla klas gimnazjalnych  na najpiękniejszą gazetkę klasową z okazji 11 listopada. Współzawodnictwo wygrała klasa II B GD, jednak warto podkreślić, że wszystkie  wykonane przez klasy gazetki prezentowały bardo wysoki poziom  merytoryczny i artystyczny. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze z nich.

Zwycięska gazetka klasy II B GD.