“Kopernik” Europejską Szkołą Praworządności dzięki olimpijskim sukcesom swoich uczniów.

Dla niektórych olimpijczyków tegoroczne zawody były tymi ostatnimi, a przed innymi jeszcze rok czy dwa lata ciężkiej pracy – miejmy nadzieję, owocnej.  Co najważniejsze, mimo wielu przeciwności związanych z sytuacją epidemiologiczną, po ogromnej dawce stresu, doczekali się oni wymarzonych tytułów, mimo niemożliwości organizacji zawodów trzeciego stopnia. Tytuły finalistów, przyznane wszystkim uczestnikom finałów, to nie szczyt ich możliwości, ale stoczyli o nie długą, pełną poświęceń walkę.

Bohaterami, o których mowa, to podopieczni pana profesora Marcina Pudło:  ( na zdjęciach od lewej:)

Klaudia Pryjmak,  Kamil Krajnik i Rafał Sondej.

Dwójka z nich – Kamil oraz Klaudia, uzyskali w tym roku tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, zwalniający ich z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Dla Klaudii jest to już drugi taki tytuł, gdyż pierwszy zdobyła już rok temu, biorąc udział w jubileuszowej, sześćdziesiątej edycji olimpiady. Również Kamil Krajnik uczestniczył w jubileuszowych zawodach, w trakcie których olimpijczycy brali udział m.in. w spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą, w pałacu prezydenckim.

Ważną częścią olimpiad z nauk społecznych są również te, organizowane przez COPTIOSH, białostocki ośrodek olimpijski. Nasi uczniowie brali udział w trzech z nich: Olimpiadzie Wiedzy o III RP, Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie oraz Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej. We wszystkich tytuł finalistki otrzymała Klaudia Pryjmak, a Rafał Sondej został finalistą Olimpiady Wiedzy o III RP.

Wspomniane sukcesy naszych uczniów  zaowocowały zdobyciem przez I Liceum tytułu ZŁOTEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r.    Oznacza on , że edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i historyczna stoi w szkole na wysokim poziomie.

Zobacz: https://coptiosh.eu/IX-Ranking-Olimpijski-2020_1021.html

Również w zeszłym roku szkolnym nasi olimpijczycy mogli się pochwalić białostockimi tytułami: Kamil tytułem finalisty Olimpiady Wiedzy o III RP, a Klaudia laureatki Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie oraz finalistki Olimpiady Wiedzy o III RP.

Jeszcze raz gratulujemy Kamilowi, Klaudii oraz Rafałowi i mamy nadzieję, że będą stanowić oni przykład dla innych ambitnych, którzy będą chcieli zmierzyć się w olimpijskich zmaganiach w nowym roku szkolnym. Gratulujemy  również opiekunowi dydaktycznemu uczniów – prof. Marcinowi Pudło.