European Day of Languages czyli Europejski Dzień Języków Obcych u nas w szkole

24 września świętowaliśmy Dzień Języków Obcych.

W tym roku uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swoich sił w stacjach dydaktycznych, każda z nich wymagała od uczestników wykonania pewnego językowego zadania. I tak, przedstawiciele klas musieli uporać się z: running dictation, treasure hunt, kahoot z pytaniami z wiedzy o kulturze różnych krajów czy też karaoke.

Przygotowaliśmy również dwa konkursy specjalne. Pierwszy, polegał na wcześniejszym przygotowaniu zdjęcia klasowego z motywem kraju, który wcześniej został wylosowany przez klasę. Galerię zdjęć do końca tygodnia można podziwiać na korytarzu na drugim piętrze. W głosowaniu na najlepsze zdjęcie wygrała klasa 3D4 z motywem Grecji. Gratulujemy!!!

Drugi konkurs- Master Chef, okazał się strzałem w 10. A Japońskie pierożki przyrządzone przez klasę 3B4 zachwyciły jury swoją egzotyką.

Zwycięzcami całej imprezy zostali:

I miejsce: klasa 2E4

II miejsce: klasa 3F4

III miejsce: klasa 3D4

W trakcie gdy przedstawiciele klas zdobywali punkty, pozostali uczniowie oddali się przyjemności szlifowania swoich umiejętności rozumienia tekstów słuchanych w ramach projekcji filmów obcojęzycznych.

Jak widać, wszystkim Uczniom udzieliła się radosna atmosfera tego święta.

Dziękujemy klasie 3G4 za przygotowanie imprezy. Osoby najbardziej zaangażowane to Weronika Tomporowska, Milena Buczyńska, Maja Prajsnar, Tomek Bąk, Kuba Wilk, Kacper Zajdel, Aleksandra Szeląg, Weronika Niemiec

Nagrody dla zwycięzców w tym ciepły poczęstunek ufundowali: Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krośnie, Pizzeria Cuore di Napoli oraz Kawiarnia Zaparzymy.pl.     Dziękujemy!

Za opiekę i koordynację wydarzenia serdecznie dziękujemy
Pani prof. Małgorzacie Wyżkiewicz oraz Pani prof. Magdalenie Kubal.

Podziękowania składamy również Panu Prof. Pawłowi Zygarowiczowi, który uwiecznił  szkolną zabawę na fotografiach. Zapraszamy do galerii do obejrzenia wielu wspaniałych zdjęć z imprezy.