Niezwykła lekcja historii w “Koperniku”.

Dnia 21 września 2021 roku z inicjatywy naszego ucznia kl. I b Mateusza Fałata do Liceum zawitała wielkoformatowa, historyczna gra symulacyjna „Intermarium”. W pasjonującej rozgrywce, poprowadzonej przez zespół Fundacji Jagiellońskiej – twórców gry, wzięli udział uczniowie klasy 3A czteroletniego liceum.

Wcielili się oni w rolę przywódców państw i narodów środkowoeuropejskich z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Zadanie polegało na prowadzeniu polityki wewnętrznej i międzynarodowej swojego państwa tak, aby doprowadzić do jak największego rozrostu jego potęgi. Uczniowie mogli więc ustalać doktryny polityczne, rozbudowywać armie, budować fabryki, zawiązywać pakty i sojusze z innymi państwami, ale także podnosić jakość życia społeczeństwa, czy rozbudowywać infrastrukturę.

W kopernikańskiej rozgrywce „Intermarium” zwycięską okazała się Austria, na podium znaleźli się również Macedończycy oraz Bułgaria.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Jagiellońskiej za możliwość zorganizowania rozgrywki w naszej szkole, oraz naszym trzecioklasistom za niezwykle ciekawą rozgrywkę.

Mateusz Fałat, kl. I b