NASZA PRZYJAŹŃ NIGDY SIĘ NIE SKOŃCZY. POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA KROSNO-MARL 2017

W dniach 28.09. – 05.10.2017 grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży w Marl. Dziewięć osób przez tydzień poznawało zachodnie Niemcy, biorąc udział w licznych zajęciach, nie tylko integracyjnych, umożliwiających nam poznanie języka i kultury naszych sąsiadów.

Podróż z Krosna do Marl zajęła nam cały pierwszy dzień. Tuż po przyjeździe spotkaliśmy się z rodzinami niemieckimi, które gościły nas w swoich domach przez cały czas trwania wymiany. Wieczór spędziliśmy już poznając się z naszymi nowymi przyjaciółmi. Największy stres minął, kiedy w pogodnej  atmosferze zaczęliśmy sie bardziej poznawać. Drugiego dnia wszyscy razem spotkaliśmy się w szkole. Klasycznie rozpoczęliśmy od gier integracyjnych, które pomogły nam poznać siebie nawzajem. Podczas tych zajęć odwiedził nas pan dyrektor Theo Sylla.