Gazeta Postscriptum

Pierwszy numer gazetki szkolnej „Postscriptum”, którą powołała do życia prof. Marta Staroń, został wydany w lutym 1989 roku i od tamtego czasu ukazało się już 90 kolejnych wydań. Redakcją gazetki zajmują się uczniowie „Kopernika”, którzy wciąż mają mnóstwo pomysłów na kolejne numery.
W „Postscriptum” można przeczytać wywiady z pierwszakami, maturzystami czy profesorami oraz ciekawymi osobami. Nie brakuje tu też twórczości naszych uczniów, którzy prezentują swoje wiersze i opowiadania. W gazetce znajduje się również wiele ciekawych artykułów z życia szkoły, takich jak Dzień Patrona lub Otrzęsiny. Zawsze pojawia się w niej też stała rubryka, ciesząca się największą popularnością, to znaczy wypracowania karne.
W roku szkolnym 2017/2018 do zespołu redakcyjnego „Postscriptum” należą: Irmina Adamska, Paulina Brzozowska, Weronika Bukowska, Julia Dołęga, Karolina Findysz, Karolina Gonet, Anna Jarosz, Nina Kogut, Ewelina Kopleńska, Karolina Kwolek, Jakub Penar, Julia Potoczny, Klaudia Pryjmak, Maria Radkowska, Szymon Rajchel, Wojciech Szmyd, Jan Wacławik, Aleksandra Więcek, Katarzyna Winiarska, Oliwia Ziemiańska.

W roku szkolnym 2018/2019 gazetka szkolna zmieniła nazwę z “Postscriptum” na “Ad Rem…”.

Ad Rem... - marzec 2019 (kliknij aby otworzyć...)

Ad Rem... - styczeń 2019 (kliknij aby otworzyć...)