Wykłady pracowników naukowych KUL dla uczniów “Kopernika”

18 marca br. nasza szkoła gościła pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z wizytą przybyli pan profesor Maciej Munnich z Instytutu Historii KUL i pan doktor Albert Nowacki z Instytutu Filologii Słowiańskiej KUL.

Prof. Munnich wygłosił wykład poświęcony konfliktowi w Syrii. W bardzo ciekawy sposób przedstawił przyczyny wojny domowej, jej przebieg i skutki. Zarysował perspektywy dla rejonu bliskowschodniego na najbliższe lata.

Dr Nowacki z kolei przedstawił “Ukrainę  – państwo bliskie, choć mało znane…” Wykład był bardzo ciekawy i inspirujący do wyjazdu na Ukrainę – do Lwowa czy Kijowa. W wykładach uczestniczyła młodzież z klas humanistycznych naszego liceum.

Prezentacje multimedialne zaciekawiły uczniów, w trakcie wykładów i po nich wywiązała się dyskusja wykładowców z uczniami. Na koniec młodzież została zapoznana z ofertą naukową Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie.