Włącz się do akcji “Polakom na Ukrainie”

Zapraszamy  do włączenia się do akcji charytatywnej “POLAKOM NA UKRAINIE

Drodzy nauczyciele, pracownicy  i uczniowie.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w akcję „Polakom na Ukrainie”. Zbiórka odbędzie się w dniach od 6 do 12 grudnia br. Dary można składać w oznakowanych kartonach na terenie szkoły.

Od wielu lat w okresie przedświątecznym pomoc Polakom na Ukrainie organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. W akcje angażuje się wiele podmiotów i ludzi dobrej woli z całego Podkarpacia. Dziś – w szczególnie ciężkim momencie – chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszych rodaków i zorganizować wsparcie, które pozwoli na przetrwanie ciężkiego okresu i godne uczczenie Świąt Bożego Narodzenia.

Organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości. Aby pomoc przybrała najbardziej efektywny charakter, prosimy o przekazywanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia — lista poniżej:

lista produktów

• makaron
  • kasza (różne rodzaje)
  • cukier
  • konserwy rybne /puszki mięsne/ pasztety
  • puszki (kukurydza, groszek itp..)
  • herbata duże opakowanie
  • kawa sypana/ kawa rozpuszczalna
  • mleko UHT w kartonie
  • mleko w proszku
  • pakowane wędliny (kabanosy)