Wizyta Pani Minister Barbary Nowackiej w „Koperniku”

W dniu 4 marca 2024 r. nasze liceum miało zaszczyt gościć Panią Minister Edukacji Narodowej Barbarę Nowacką, która przybyła z wizytą do Krosna na zaproszenie  Pani Posłanki Joanny Frydrych oraz władz miasta.

Pani Minister towarzyszyli  znakomici Goście, w osobach Pani Teresy Kubas-Hul – Wojewody Podkarpackiego oraz Pani Doroty Nowak-Maluchnik , Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Nasi Goście w asyście Pani Posłanki, Panów Prezydentów Piotra Przytockiego i Pana Bronisława Barana oraz Pani Marleny Gieruckiej – Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu spotkali się z młodzieżą szkolną I LO oraz zaproszonymi na spotkanie Dyrektorami  krośnieńskich szkół ponadpodstawowych wraz z przedstawicielami uczniów.

Pani Minister  odpowiedziała na wiele pytań, które padały ze strony młodzieży i nauczycieli. Uczniowie pytali o maturę na poziomie dwujęzycznym, o egzamin maturalny 2025, o przyszłość religii w szkole, o pomysły ministerstwa na podniesienie poziomu umiejętności rozwiązywania przez polskich uczniów zadań problemowych w związku z niepokojącymi badaniami PISA,  o powody rezygnacji z zadań domowych w szkołach podstawowych i wiele innych.

Atmosfera spotkania była bardzo pozytywna, zachęcająca do szeroko zakrojonej dyskusji wśród uczniów, nauczycieli i władz oświatowych na temat przyszłości polskiej edukacji.

Pani Minister  oraz Pani Wojewoda i Pani Kurator wpisały się do pamiątkowej  kroniki szkolnej.

Więcej zdjęć z wizyty w Galerii. Zapraszamy do obejrzenia.