Wiosenny Ogród Nauk i Sztuk “Jaskółki 2021”

 

Wiosenny Ogród Nauk i Sztuk to piękna szkolna uroczystość o 5-letniej tradycji, która wpisuje się w misję I LO, jaką jest inspirowanie uczniów do samorozwoju, odkrywania i rozwijania swoich pasji naukowych, artystycznych lub sportowych.

Dziś chcemy przedstawić uczniów naszej szkoły – młodych ludzi sukcesu, pasjonatów, którzy dzięki talentowi, konsekwencji i determinacji osiągnęli już wiele. Realizują swoje marzenia i pasje. Zapraszamy do Wiosennego Ogrodu Nauk, w którym bohaterami są nasi uczniowie.

Statuetka „Jaskółka” jako symbol rozwijającego się talentu to nagroda, którą otrzymują Ci  uczniowie, którzy w tym roku szkolnym 2020/21  zdobyli tytuły laureatów  lub finalistów olimpiad przedmiotowych na szczeblu centralnym lub uczestniczyli w finale ogólnopolskim olimpiad. Statuetkę ufundowała po raz kolejny krośnieńska firma Fabryka 4×4, której właścicielką jest Pani Justyna Majka,  za co serdecznie dziękujemy.

 

Przedstawiamy tegorocznych laureatów „Jaskółki 2021”:

 • Katarzyna Steliga uczennica kl. II a(3), tegoroczna laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej oraz finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Podopieczna z historii  Pawła Zygarowicza i z j. polskiego –   prof. Zofii Barteckiej-Prorok.  Kasia zakwalifikowała się również do części ustnej etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego. Jest uczennicą  prof. Anny Steligi.
 • Roman Gicala uczeń kl. II b(3) , tegoroczny Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Romek był również uczestnikiem etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej i laureatem I miejsca Tarnowskiego Turnieju Matematycznego. Jego opiekunem dydaktycznym jest prof. Andrzej Bysiewicz.
 • Weronika Banaś – absolwentka kl. III a, finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, podopieczna Anny Trzemżalskiej
 • Dawid Stopa uczeń klasy II b(3), finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Ekonomicznej , podopieczny prof. Marcina Pudło
 • Natalia Hendzel uczennica kl. II E(4), finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej, podopieczna prof. Agnieszki Korzec
 • Jagoda Smolińska – uczennica kl. II e(3) , finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej, podopieczna prof. Krystyny Deptuch
 • Kamil Guzik uczeń kl. II E(4), finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej, podopieczny prof. Agnieszki Korzec
 • Aleksandra Zając absolwentka kl. III b, uczestniczka finału Ogólnopolskiej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, uczestniczka II etapu Olimpiady Astronomicznej, z matematyki podopieczna prof. Piotra Kuci.
 • Karol Jurasz absolwent kl. III b, uczestnik finału Ogólnopolskiej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, uczestnik II etapu Olimpiady Matematycznej, główny koordynator i aktywny działacz Szkolnej Ligi Matematycznej. Opiekunem dydaktycznym Karola jest prof. Piotr Kucia.
 • Monika Bysiewicz uczennica kl. II b(3), uczestniczka finału Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, podopieczna prof. Andrzeja Bysiewicza, uczestniczka etapu okręgowego olimpiady matematycznej
  i fizycznej oraz lingwistyki matematycznej.
 • Karolina Bysiewicz uczennica kl. II B(4), uczestniczka finału Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, podopieczna prof. Andrzeja Bysiewicza
 • Olga Krzysztof uczennica kl. II c(3), uczestniczka finału Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, podopieczna prof. Andrzeja Bysiewicza i prof. Ilony Stankiewicz, uczestniczka etapu okręgowego olimpiady lingwistyki matematycznej, dwukrotna finalistka etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej (podopieczna prof. M. Podymy).
 • Oliwia Stój  – uczennica kl. II G(4), autorka pierwszej w swoim życiu książki pt. „Krzyk księżyca”. Książka została wydana w tym roku przez wydawnictwo ”Zaczytani.pl”. Oliwia realizuje marzenia z dzieciństwa. Zawsze chciała uczyć się języka hiszpańskiego i poznać kulturę Hiszpanii. Książka, którą wydała w tym roku, ,, Krzyk księżyca” jest owocem fascynacji i miłości do tego kraju. Symboliczni bohaterowie i sytuacje w niej przedstawione otwierają przed czytelnikiem drzwi do jej bogatego świata wyobraźni. Tak pisze o niej i o jej książce  jej nauczycielka j. polskiego –  prof. Dorota Baczyńska.

 

 • Monika Moskal – uczennica kl. II d(3),  utalentowana lekkoatletka Monika zdobyła V miejsce w trójskoku i VI miejsce w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce w Toruniu (2021)   oraz I miejsce w skoku w dal i trójskoku na Mistrzostwach Województwa Juniorów w lekkiej atletyce w Stalowej Woli (2021),  I miejsce w trójskoku na „ Otwartych Mistrzostwach Tarnowa” (2021) i  I miejsce w skoku w dal na Ogólnopolskim Mityngu Kwalifikacyjnym w lekkiej atletyce w Suchej Beskidzkiej (2021), Ponadto Monika jest świetną uczennicą, jej średnia ocen to 5,10. 

 

 • Korneliusz Paradysz – uczeń kl. II F(4), utytułowany  karateka Korneliusz zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate w 2021 r. Jest też aktywnym wolontariuszem.

Od tego roku szkolnego Rada Pedagogiczna postanowiła wyróżnić szczególną nagrodą – statuetką Złotej Jaskółki – uczniów oraz  tegorocznych absolwentów szkoły, którzy po raz kolejny  sięgnęli po najwyższe laury olimpijskie, a wcześniej otrzymali już statuetkę Jaskółki.

Złotą Jaskółkę – otrzymują: 

 • Krzysztof Nawrocki – absolwent kl. III b, —  dwukrotny zdobywca tytułu Laureata 2. miejsca w Polsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Statystycznej  w latach 2021 i 2020,  dwukrotny Finalista  71. i 72. Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej w latach 2021, 2020.  Finalista 14. Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i fizyki w roku 2021, wyróżniony w wielu konkursach matematycznych o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim. Opiekunem dydaktycznym Krzysztofa jest prof. Piotr Kucia.
 • Kosztyła Mateusz absolwent kl. III a – Laureat  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach w 2021 r.,  wielokrotny uczestnik finału tejże olimpiady,  Finalista Olimpiady Medialnej 2019, Finalista tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej , Finalista Olimpiady Solidarności. Mateusz jest podopiecznym prof. Marcina Pudło
 • Adam Gonet –  absolwent kl. III f – Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej w roku 2019, rok później – finalista tejże Olimpiady, i po raz kolejny  zdobywca tytułu Finalisty Olimpiady Geograficznej w roku 2021. Zdobywca tytułu laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geologii z elementami geografii. Podopieczny prof. Małgorzaty Podymy.
 • Jakub Kalisz – absolwent kl. III e  — Laureat   67.  Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej  w roku 2021 oraz finalista tejże olimpiady w roku ubiegłym.  Jakub jest podopiecznym prof. Katarzyny Sitek-Guzik.
 • Antonina Kobiałka  absolwentka kl. III b –  dwukrotna Finalistka 43. i 44. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego w latach 2021, 2020.  Podopieczna prof. Ewy Zygarowicz
 • David Bednarczyk –  absolwent kl. III a – trzykrotny zdobywca tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego w latach 2019, 2020 oraz 2021.  Wielokrotnie przewodniczył reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Debat w J.. Angielskim „Polska debatuje”.  David jest podopiecznym prof. Hanny Lazarowicz a w roku szkolnym 2018/19 –  prof. Erwiny Kalistel-Pojnar.
 • Wiktoria Piątkowska – absolwentka kl. III e – Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej w roku 2021, dwukrotna Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej  w latach 2021 i 2020. Wiktoria jest podopieczną prof. Krystyny Deptuch.
 • Jakub Piwowarski –  absolwent kl. III d  – Laureat I miejsca w Polsce  XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej 2021, finalista tej olimpiady w roku ubiegłym.  Trzykrotny finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w latach 2019, 2020 i 2021.  Uczestnik etapu okręgowego olimpiady biologicznej w roku szkolnym 2020/2021.  Uczestnik Młodzieżowego Klubu Historycznego im. K. Moczarskiego,  zaangażowany wolontariusz.  Jakub w zakresie teologii  jest podopiecznym prof. Elżbiety Gurgacz,  z j. polskiego –  prof. Zofii Barteckiej-Prorok a z biologii – prof. Krystyny Deptuch.
 • Sondej Rafał, absolwent kl. III a  —  Finalista 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym 2021, Finalista Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej  2021, Finalista Olimpiady Wiedzy o III RP w roku 2020.  Podopieczny prof. Marcina Pudło.

Serdecznie gratulujemy  nagrodzonym uczniom i ich opiekunom dydaktycznym. 

 

Za nami trudny czas pandemii i izolacji. Mimo, że utrudniały one w tym roku szkolnym naszym uczniom podejmowanie  przez nich tak wielu inicjatyw czy aktywności, mamy powody do dumy. 

WYRÓŻNIENI DYPLOMEM „UCZEŃ Z PASJĄ w kategorii „ZESPÓŁ”:

Pandemia i izolacja oraz skutki jakie wywołują one w życiu psychicznym młodego człowieka stały się inspiracją dla grupy naszych trzech uczennic Jagody Suwały z kl. II a(3), Natalii Ząbik z kl. II a(3) oraz Katarzyny Midury  z kl. II c(3), które wraz z koleżanką Mają z V LO Szczepanika znalazły sposób na to, jak pomóc swoim rówieśnikom. 

Dyplom „Uczeń  z pasją” otrzymują: 

Jagoda Suwała IIa3 Natalia Ząbik IIa3 Katarzyna Midura IIc3

Dziewczęta założyły profil „ProbleMy” w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, TikTok, Twitter, You Tube). Działały w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W ten sposób postanowiły pomóc swoim koleżankom i kolegom wyjść z depresji
i toksycznych relacji. W ciągu kilku miesięcy omówiły wiele trudnych i ważnych tematów, jak depresja, zaburzenia odżywiania, emocje, asertywność, i tolerancja. I co ważne, radziły gdzie udać się po pomoc, gdy kłopoty przerosną. 

Dziewczęta wykorzystywały własną wiedzę i doświadczenia, ale również informacje uzyskane od specjalistów. Ich działania spotkały się z aprobatą  i zainteresowaniem wielu rówieśników a także osób dorosłych, nauczycieli. Każda z dziewcząt ma inne pasje, ale wniosła coś swojego do tej wspólnej pięknej i szlachetnej inicjatywy. Więcej i ich działalności można przeczytać na Krosno24.pl. https://krosno24.pl/informacje/o-depresji-na-facebooku-mlodziez-pomaga-swoim-rowiesnikom-i7178 

 

Pragniemy wyróżnić Uczniów naszej szkoły, którzy, dostrzegając w sobie dar przekazywania wiedzy i radość z możliwości dzielenia się nią, podjęli się pięknego dzieła pomocy  swoim kolegom i koleżankom w nauce w ramach inicjatywy Samorządu Szkolnego  „Pomoc Uczniowska”. 

Dyplom „Uczeń  z pasją” w kategorii ZESPÓŁ otrzymują:

Julia Madej II e(3), Aleksandra Marek II e(3),  Adam Gonet  III f,  Antonina Kobiałka III b,  Dawid Skrok  II e(3), Adam Socha II b(3), Filip Cisek II e(3), Filip Głowiński II e(3), Ida Zalewska II a(3), Jagoda Garncarczyk II e(3), Julia Jaracz II a(3), Kacper Dwernicki II c(3), Kamila Surowiec  II a(3), Katarzyna Steliga II a(3), Olga Krzysztof II c(3), Krzysztof Krzywdzik II d(3), Weronika Jurczyk II c(3), Wiktoria Płaziak II e(3) 

Mamy nadzieję, ze ta wspaniała inicjatywa będzie od tego roku stałym punktem działalności Samorządu Szkolnego w naszym liceum.

W tym trudnym czasie nauki na odległość w sposób szczególny zabiegał o aktywizację i integrację  społeczności kopernikańskiej  – nasz świetny samorząd szkolny na czele z jego przewodniczącym. 

Dyplom „Uczeń  z pasją”  otrzymuje  Samorząd Szkolny w składzie:

Wiktor Ostrowski  kl. II e(3) – przewodniczący oraz Katarzyna Steliga kl. II a(3), Jagoda Garncarczyk II e(3), Zuzanna Żywiec  II e(3), Karolina Zygarowicz II e(3) i Adam Gonet – IIIf

Wiktor Ostrowski IIe3 – przewodniczący Katarzyna Steliga IIa3 Jagoda Gancarczyk IIe3
Zuzanna Żywiec IIe3 Karolina Zygarowicz IIe3 Adam Gonet IIIf

Dzięki zaangażowaniu tej zgranej drużyny  mogliśmy na szkolnym fb atrakcyjnie świętować Dzień Patrona, Dzień Języków Obcych, uczcić  Narodowe Święto Niepodległości, bawić się w Mikołajki,   wspólnie przeżywać magię Świąt Bożego Narodzenia, a także wspomagać potrzebujących. 

Dzięki Wam byliśmy razem jako społeczność szkolna w tym trudnym czasie izolacji. Opiekunem Samorządu Szkolnego  jest prof. Marcin Pudło 

 

Równie dobrze radzili sobie nasi szkolni sportowcy, którzy, mimo pandemii solidnie trenowali i osiągnęli sukcesy nie tylko w województwie podkarpackim, w Zimowych i Letnich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego ale również w Ogólnopolskich Mistrzostwach Juniorów Młodszych . 

Dyplom „Uczeń  z pasją”  otrzymują uczniowie naszego pływackiego trio  w składzie: 

Ilona Stachowicz I d Michał Ginalski II B(4) Kamil Stachowicz I d

Więcej o sukcesach w pływaniu Ilony, Michała i Kamila można przeczytać na stronie głównej naszej szkoły.

WYRÓŻNIENI DYPLOMEM „UCZEŃ Z PASJĄ w kategorii INDYWIDUALNEJ:

Pasją badawczą  młodego historyka, wykazała się uczennica kl. II A(4) Klaudia Stelmaszczykuczestniczka 12 edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” organizowanego przez Wydział Projektów Edukacyjnych IPN we współpracy z Muzeum Katyńskim.

Dyplom „Uczeń  z pasją”  otrzymuje  Klaudia Stelmaszczyk, kl. II A(4) 

Konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z nagrodą w postaci zagranicznego wyjazdu edukacyjnego do miejsc pamięci związanych ze Zbrodnią Katyńską. 

Zadaniem uczestników było stworzenie strony z albumu, poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Wymaga to od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również dużego zaangażowania w poszukiwanie informacji o wybranej przez siebie postaci. 

Klaudia swoją pracę poświęciła majorowi artylerii Wojska Polskiego Stanisławowi Komornickiemu, który urodził się w  1898 r. w Równem, w ówczesnym powiecie krośnieńskim Królestwa Galicji i Lodomerii, a zginął  wiosną 1940 w Charkowie, zamordowany przez NKWD. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się końcem czerwca. Życzymy Klaudii powodzenia. Klaudia jest podopieczną prof. Beaty Wygonik-Wronki. 

Dyplom „Uczeń  z pasją”  otrzymuje  Gabriela Justkowska ,kl. II A(3) 

Gabrysia jest uczestniczką wielu  ogólnopolskich konkursów literackich, w których uzyskiwała nagrody i wyróżnienia.  

Prestiżowe I miejsce  otrzymała w  XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej. Jej pasją jest czytanie i pisanie o tym, co zaskakujące, magiczne, czasami nieprzewidywalne. I tak snują się barwne narracje o słowiańskich obrzędach, mitologicznych postaciach i szalonych artystach…
Gabrysia jest uczennicą prof. Zofii Barteckiej-Prorok. 

Wszystkim wyróżnionym tu młodym  pasjonatom  nauki i innych dziedzin serdecznie gratulujemy i życzymy Wam, aby Wasz zapał prowadził Was do osiągnięcia sukcesów lub po prostu dawał Wam wiele radości i satysfakcji. 

Dziękujemy za uwagę. 

           Na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 chcemy docenić tych wszystkich Uczniów, którzy mimo trudności obiektywnych, związanych z nauką zdalną  podjęli trud przygotowania do startu w olimpiadach przedmiotowych, który nie zawsze kończył się najwyższym sukcesem, ale był dowodem determinacji i pracowitości oraz wytrwałego pokonywania własnych słabości
i kształtowania charakteru. 

W tym roku w olimpiadach na szczeblu szkolnym wzięło udział  245 uczniów i uczennic, do etapu okręgowego udało się zakwalifikować  119-stu licealistom, a do ścisłego finału  doszło  26-ciu. 

Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich uczniów, którzy wkroczyli w tym roku szkolnym na olimpijski szlak  (szczebla szkolnego lub okręgowego):

OLIMPIADA INFORMATYCZNA 

 • Stojek Wiktor II b(3) – szk. 

OLIMPIADA WIEDZY O UBEZPIECZENIACH 

 • e. okręgowy:
  • Bysiewicz Monika   II b(3),  Lech Patrycja   II b(3)
  • Mezglewski Krzysztof  II b(3) 

OLIMPIADA BIOLOGICZNA:

 • Teneta Anna  II e(3) Madej Julia  II e(3) 
 • Skrok Dawid II e(3) Guzik Kamil II E(4) 
 • Dąbrowska Julia  II d(3)  
 • e. okręgowy:
  • Sabik Łukasz  II e(3) 

OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO:

 • Hycnar Patryk  II E(4)
 • Marek Wiktor  III e 
 • e. okręgowy:
  • Dydak Jakub  III a

OLIMPIADA CHEMICZNA:

 • Głowiński Filip    II e(3), Jastrzębski Michał   II e(3) 
 • Marek Aleksandra   II e(3),  Rokita Paweł   II E(4) 
 • Kalisz Jakub   III e, Kozak Szymon  III e 
 • Leszczyńska Aleksandra  II d(3), Wojnar Martyna  II d(3) 
 • Pasławska Oliwia   II d(3), Pasławska Wiktoria   II d(3) 
 • Smoleń Michał  II D(4), Środa Zuzanna  II D(4) 
 • e. okręgowy: 
  • Cisek Filip  II e(3), Długosz Klaudia   II e(3) 
  • Nawrocki Krzysztof   III b,  Skrok Dawid   II e(3) 

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO :

 • Menet Kacper II f , Więcek Viktoria III e,Rucka Patrycja II d, Stojek Wiktor II b, Wasylewicz Wiktor III d  
 • Żurek Elwira II b, Zygarowicz Karolina II e, 
 • Zajdel Tymoteusz II A, Ćwięka Maciej III b, Filip Ola III e,  
 • Kuraś Mateusz III b, Jakubus Wiktoria I a,  
 • Kasperkowicz Damian I f, Zajdel Oliwia III C, 
 • Hombesh Olga I d, Bysiewicz Monika II b, Krzysztof Olga II c, Szmal Amelia II d, Misiak Filip III b, Szarek Julia II G 
 • Gierlasińska Martyna II b, Kusiak Mikołaj II B, 
 • Bukowski Rafał III a, Stopa Dawid II b, Gonet Agata II d, 
 • Bemben Aleksandra I d, Filar Konrad I a, Kisiel Julia I a, 
 • Jurasz Jan III b, Mezglewski Krzysztof II b, Rak Jagoda I d, 
 • Jurasz Karol III b, Piwowar Mateusz I d, Skrok Dawid  II e(3), Surmacz Klara  II c(3), Kaczkowska Karolina  I a 
 • Stachowicz Kamil  I d
 • e. okręgowy:
  • Pelczar Julia III b , Naczas Amelia II G,  Krochmal Inga II f
  • Lisak Maciej III b (ustny), Steliga Katarzyna II a  (ustny)
  • Bytnar Marcel III d ,Płaziak Wiktoria II e(3) (ustny) 

OLIMPIADA FIZYCZNA :

 • e. okręgowy: 
  • Kaliciński  Wojciech III b ( doświadcz.) 
  • Lisak Maciej  III b,  Misiak Filip   III b  ( doświadcz.) 
  • Nawrocki Krzysztof   III b, Paszek Kacper  III b 
  • Uliasz Maciej   III b,  Borkowska Ewelina   II b(3) 
  • Bysiewicz Monika   II b(3), Głowińska Oliwia  II b(3) 
  • Kania Zuzanna   II b(3), Pelczarski Kacper  II b(3) 
  • Socha Adam  II b(3), Macierzyński Maciej  II b(3)- szk. 

OLIMPIADA “LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO” :

 • e. międzyszkolny:
  • Macyk Michalina  II a(3) , Kazimierska Jagoda II a(3) –  Surowiec Kamila II a(3) ,
  • Szczepan Oliwia  II a(3)  Bodaszewski Bartosz   III a , Dziadzio Błażej  III a , Zajdel Tymoteusz II A(4) 

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA:

 • e. okręgowy
  • Gruszka Amelia II f(3) 
  • Krzysztof Olga  II c(3) 
  • Jurczyk Filip  I b 
  • Kaczorowski Kacper  I f 

OLIMPIADA HISTORYCZNA:

 • e. okręgowy: 
  • Dobosz Jakub  III a, Sochacki Michał  III a 
  • Szuber Amelia  III a,  Gierlicka Aurelia II A(4) 
  • Kazimierska Jagoda  II a(3), Macyk Michalina  II a(3) 
  • Zając Emilia  II e(3)   

OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO :

 • Bodaszewski Bartłomiej III a 
 • Bytnar Marcel  III d 
 • e. okręgowy: 
  • Kania Zuzanna  II b(3) 
  • Rachwał Karina  II G(4) 

OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 

 • e. szkolny: 
  • Jakub Piwowarski 3d, Stapińska Amelia 2d4 
  • Jędrzej Nowakowski 1E4, Wiktoria Kopacz 2d4 
  • Stachowicz Ilona 1d, Zając Emilia 2e3, Stachowicz Kamil 1d, 
  • Jędrzejczyk Anna 2c3, Jaskółka Wiktor 1a 
  • Winiarska Katarzyna 1e, Czekaj Karolina 2d4 
  • Miśkowiec Miłosz 1e, Supernak Amelia 2d4 
  • Ostrowski Wiktor 2e3, Tomkowicz Patrycja 2d3 
  • Migdał Pecharroman Sergio 3d, Trzeciak Franciszek 1b 

OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

 • Kosiba Zofia  II a(3), Orzechowska Magdalena   II a(3) 
 • e. okręgowy: 
  • Kobiałka Antonina   III b, Jędrzejewska Eliza III a 
  • Szuber Amelia   III a, Kowalik Inga  II c(3), 
  • Jurczyk Weronika  II c(3)  (ustny), Suwała Jagoda  II a(3) 
  • Surowiec Kamila   II a(3) (ustny), Szczepan Oliwia  II a(3) 
  • Zalewska Ida   II a(3),  Ząbik Natalia   II a(3) 
  • Kępa Kamila   II a(3) 

OLIMPIADA MATEMATYCZNA:

 • e. okręgowy: 
  • Maciej Sanocki  IIIb, Karol Jurasz   IIIb 
  • Adam Socha  II b(3), Roman Gicala II b(3) 
  • Franciszek Ungeheuer IIB (4), Bartosz Seweryn III b –szk. 

OLIMPIADA  STATYSTYCZNA 

 • Zuzanna Kania IIb3, Magdalena Pabisz      IIb3 
 • Michał Ginalski  IIb4, Franciszek Ungeheuer  IIb4 
 • Izabela Trznadel  IIb4, Dawid Skrok IIe3 
 • Maciej Sanocki  IIIb 
 • e. okręgowy: 
  • Olgierd Smyka    IIb3, Adam Socha   IIb3 
  • Olga Janocha  IIb4,  Maciej Kmąk  IIb4 
  • Karolina Bysiewicz  IIb4,  Karol Jurasz IIIb 

OLIMPIADA WIEDZY ASTRONOMICZNEJ 

 • e. okręgowy: 
  • Kania Zuzanna II b(3),  Socha Adam  II b(3) 
  • Zając Aleksandra   III b  

OLIMPIADA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE:

 • Kosztyła Mateusz  III a- szk.  
 • e. okręgowy: 
  • Dydak Jakub  III a 
  • Dobosz Jakub  III a 
  • Sondej Rafał  III a 

OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM:

 • e. okręgowy
  • Kosztyła Mateusz  III a, Bednarczyk Dawid  III a 
  • Dydak Jakub  III a,  Dobosz Jakub  III a 
  • Fejdasz Marcin  II A(4) , Kosiba Zofia  II a(3) 
  • Winiarska Anna  II a(3),  Suwała Jagoda  II a(3) 

OLIMPIADA WIEDZY O MEDIACH:

 • Kępa Kamila  II a(3) – szk. 

OLIMPIADA WIEDZY O III  RP :

 • Kosztyła Mateusz  III a, Dydak Jakub  III a 
 • Dobosz Jakub  III a,  Sondej Rafał  III a 

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ:

 • Kozioł  Katarzyna II f(3)

OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ:

 • e. okręgowy: 
  • Dobosz Jakub  III a,  Dydak Jakub III a – szk.  

OLIMPIADA  LINGWISTYKI MATEMATYCZNEJ:

 • Michał Ginalski II B(4), Adam Głowacki II B(4) 
 • Olga Janocha II B(4), Bartosz Kaszubski II B94),  
 • Maciej Kmąk II B(4),  Mikołaj Kusiak,  Aleksandra Nycz 
 • Krzysztof Opyd, Oliwier Strzępek 
 • Jan Tarczoń, Izabela Trznadel, Maciej Trznadel 
 • Dominik Matuszewski IIc4, Wiktor Nguyen III b 
 • Maciej Sanocki  III b 
 • e. okręgowy: 
  • Daria Zabawa II B(4), Bysiewicz Monika II b(3) 
  • Kania Zuzanna  II b(3),  Pabisz Magdalena II b(3) 
  • Kotulak Patrycja II e(3),  Olga Krzysztof IIc3 
  • Władyka Stanisław  III b 

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ:

 • Słyś Grzegorz   I f,  Szczurek Kamila   I a 
 • Wota Amelia   I e,  Gładysz Natalia  II A(4) 
 • Niepokój Aleksander  I a,  Urbanik Natalia  II A(4) 
 • Majcherczyk Iga  II A(4) 
 • e. okręgowy: 
  • Kania Zuzanna   II b(3), Niemiec Weronika  II G(4),
  • Preisner Patrycja II A(4), Postek Łucja  I d 
  • Ignarska Joanna  I a 

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI:

 • e. okręgowy: 
  • Wojnar Martyna  II d(3),  Oliwia Turek  II e(3) 

Cieszymy się, ze wszyscy Uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy, szczególnie gratulujemy tym, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku szkolnym jest ich 306.  

Na zakończenie należą się szczególnie serdeczne podziękowania dla  naszych Nauczycieli, Opiekunów dydaktycznych, a nade wszystko Wychowawców, którzy ofiarnie i z godną uznania determinacją podjęli niezwykle trudne wyzwanie nauczania zdalnego, poświęcając na nie wiele godzin szkoleń, oraz czasu spędzonego przy komputerze, poprawiając prace uczniów, prowadząc zajęcia i warsztaty online, podejmując inicjatywy w celu integracji zespołów klasowych, wszystko po to, aby jak najlepiej służyć uczniom i wychowankom. 

Na koniec życzymy wszystkim udanych wakacji i zasłużonego odpoczynku. 

 

 

Opracowanie merytoryczne: Ewa Jaklewicz
Opracowanie graficzne: Maciej Jagieło