Wielkie Święto Biegania, czyli 20-te JUBILEUSZOWE SZTAFETY KLASOWE O PUCHAR DYREKTORA naszej szkoły, przeszły do historii.

Dnia 7-ego października na stadionie MOSiR w Krośnie, przy wręcz wymarzonej pogodzie dla biegaczy i dopingu kibiców, poznaliśmy zwycięskie sztafety z poszczególnych oddziałów klasowych „Kopernika”. Przypomnę tylko, że klasy wystawiała reprezentację w składzie trzech chłopców i dwie dziewczyny. Jak zawsze Wasza rywalizacja od startu do mety, to były niesamowite emocje dodające energii do pokonywani nie tylko rywala ale również własnych słabości – WIELKIE BRAWA.

Dziękuje Wam za wspaniałą atmosferę, za niesamowitą walkę i wysiłek. Gratuluję szczególnie zwycięzcom ale wyrazy uznania należą się wszystkim zawodnikom, którzy rywalizowali i pokazali prawdziwy sportowy charakter. W Jubileuszowych Sztafetach wzięły udział reprezentacje wszystkich klas. Łącznie było Was 130-tu młodych sportowców i naprawdę ta ilość zrobiła wrażenie, szczególnie podczas rozgrzewki, gdy wszyscy razem z uśmiechem w jednakowych koszulkach z wizerunkiem biegnącego Kopernika okrążyliście stadion.

Swoją obecnością na naszych szkolnych sztafetach zaszczycił nas wiceprezydent miasta Krosna – Bronisław Baran, który wraz z Panią dyrektor był starterem honorowym. Zawody otworzył Pan Dyrektor Ryszard Józefczyk, a zamknęła i podsumowała Pani wicedyrektor Ewa Jaklewicz.

Jeszcze raz gratuluję wyników, pięknej sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy.

Dziękuję również sponsorom, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do zrealizowania 20-tych Jubileuszowych Sztafet Klasowych I LO o Puchar Dyrektora.

– PGE E.O – dofinansowanie naszych zawodów

– Fabryka 4 x 4 – statuetki

– Piekarnia Józef Guzik – pączki

– ARTeam – koszulki

– Pracownicy MOSiR-u w Krośnie

– Rada Rodziców oraz grono wf-istów  I LO

– Piotr Krzanowski – dyplomy i napisy na statuetkach

– Edyta Zając – przepisanie i wydrukowanie list startujących zawodników

Izabela Zatorska -Pleskacz

Oficjalne Wyniki Sztafet

Klasy Pierwsze

I miejsce – I B     skład:  Fałat Mateusz,   Kwolek Szymon,  Naparło Mateusz,   Laskowska Justyna,   Ścieranka Martyna

II miejsce – I D    skład: Guzik Michał,  Madej Jan,  Kuzak Mikołaj,  Moskal Kinga,  Rachwalska Nadia

III miejsce – I E   skład:  Jastrzębska Miriam,  Żychowska Roksana,  Knap Mateusz,  Paździerz Miłosz,  Wołczański Michał

IV miejsce – I C

V miejsce –   I F

VI miejsce – I A

Klasy Drugie

I miejsce – II F – skład: Kasperkowicz Damian,  Kluczek Miłosz,  Wacht Alan,  Chowaniec Natalia,  Kobiałka Amelia

II miejsce – II D – skład:  Kubal Jakub, Pitułaj Patryk,  Stachowicz Kamil,  Czub Weronika, Stachowicz Ilona

III miejsce – II C – skład: Fal Jakub,  Frydrych Maciej,  Pelc Łukasz, Biały Amelia, Jasińska Julia

IV miejsce – II E

V miejsce – II B

VI miejsce – II A

Klasy Trzecie ( trzyletnie)

I miejsce – III D3  – skład:   Jucha Kacper,  Stec Łukasz,  Wierdak Wiktor,  Moskal Monika,  Węgrzyn Apolonia

II miejsce – III C3   -skład: Klocek Paweł,  Klocek Piotr,  Gancarz Kacper,  Misygar Paulina,  Szot Maja

III miejsce – III F3 – skład:  Bania Katarzyna, Hac Karolina, Bodusz Bartosz,  Czekański Łukasz,  Typrowicz Bartłomiej

IV miejsce – III B3

V miejsce – III E3

VI miejsce – III A3

Klasy Trzecie ( czteroletnie)

I miejsce – III B4  – skład: Kusiak Mikołaj,  Głowacki Adam, Przyprawa Adam,  Trznadel Izabela,  Witkoś Wiktoria

II miejsce – III C4 – skład: Drozdowski Michał, Kubit Mateusz,  Lula Jakub, Półchłopek Katarzyna,  Kaszuba Emilia

III miejsce – III F4 – skład: Gumienny Paweł,  Paradysz Korneliusz,  Bajorski Patryk, Prajsnar Agnieszka,  Znój Joanna

IV miejsce – III A4

V miejsce – III D4

VI miejsce – III G4

VII miejsce – III E4

Serdecznie dziękujemy Pani prof. Izabeli Zatorskiej-Pleskacz za tegoroczną  oraz wieloletnią organizację  tej pięknej sportowej imprezy szkolnej.  Za wszystkie te lata – DZIĘKUJEMY!  Podziękowania składamy również całemu zespołowi nauczycieli WF, którzy zawsze służyli pomocą w organizacji  zawodów.  Więcej zdjęć w szkolnej galerii. Zapraszamy.