Uwaga! Ósmoklasiści – I LO to dobra decyzja! Analizujcie wyniki matur.

Wysoko zdana matura to otwarte drzwi do dalszego rozwoju.  Niestety, źle zdana matura tę drogę zamyka. Warto o tym pamiętać, wybierając szkołę średnią. To w tym momencie niewłaściwa decyzja może mieć duże znaczenie dla przyszłości młodego człowieka.

Od ogłoszenia wyników matur minął już tydzień. Teraz, mając do dyspozycji pełne dane możemy przyjrzeć się rezultatom osiągniętym przez maturzystów I LO im. M. Kopernika i odnieść je do średnich krajowych, wojewódzkich oraz wyników innych szkół średnich Krosna i okolic.

Cieszymy się, że w tym trudnym roku izolacji i zdalnego nauczania „Kopernik” wyszedł obronną ręką i uzyskał wysokie  wyniki egzaminów zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych – zdawanych na poziomie rozszerzonym, potwierdzając od lat wysoki poziom nauczania.  Z j. polskiego (PP) – 67% ( Polska – 58% ),  z matematyki (PP) – 89% (  Polska- 62% ), z j. angielskiego (PP)  —  95% ( Polska – 82% ),  z j. angielskiego (PR)  — 76% (Polska –  70% ).

Szczególnie jednak cieszy nas fakt, że równie dobrze poradzili sobie nasi maturzyści z przedmiotami dodatkowymi, które zdawali na poziomie rozszerzonym , a które, jak wiadomo, mają największe znaczenie w kontynuowaniu kształcenia i aplikowaniu na prestiżowe kierunki studiów.

Dlatego, jesteśmy dumni z osiągnięć niektórych klas, jak np. kl. III B (mat.-fiz.) z matematyki rozszerzonej – 71% i  z fizyki na poziomie rozszerzonym – 76%,   kl. III e (pro-med.) –  62% z biologii i 60% z chemii (PR) oraz , kl. III a ( hum. – językowa dwujęzyczna) – z  historii – 63% a z WOS-u  — 69% . Takie wyniki to otwarta droga do dalszej edukacji.

Poniżej prezentujemy  średnie wyniki  naszych maturzystów z przedmiotów najczęściej wybieranych na maturze w porównaniu  z wynikami  w województwie podkarpackim i w Polsce a także w porównaniu  z wynikami wybranych szkół średnich Krosna i okolic. W nawiasach podajemy liczbę zdających:

Wszystkie dane są ogólnie dostępne i pochodzą ze strony OKE Kraków. Można je sobie przeanalizować pod linkiem:  http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20160429132623442

Wyniki z poprzednich lat można obejrzeć na stronie naszej szkoły w zakładce MATURA.  Zachęcamy do wnikliwej analizy a Kandydatom do szkół średnich życzymy przemyślanych i mądrych decyzji.
opracowała Ewa Jaklewicz