Teatr Szkolny „Marysia” ponownie na krośnieńskiej scenie!

W dniach 26 i 27 IX 2023 na scenie  Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie  Teatr „Marysia” działający w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Krośnie  wystawił sztukę Juliusza Machulskiego pt. „Next-ex”.  Reżyserką i jednocześnie opiekunką Teatru jest Pani Prof. Gertruda Dynowska-Trybus.

“Next-ex” to współczesna komedia oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego córki jedynaczki. Od lat jednak żaden z przyprowadzanych przez córkę chłopców nie był w stanie spełnić oczekiwań wymagających rodziców – każdy kolejny już na początku staje się zatem tytułowym “next-ex”.

Obsada:

Zyta –  Zuzanna Bernacka, uczennica kl. IV a

Karol –  Aleksander Korobczenko , uczeń kl. IV e

Marysia  — Karolina Zabawa , uczennica kl. III a

Marcel – Błażej Ćwiąkała,  uczeń kl. III e

Eustachy –  Franciszek Guzik , kl. III e

Babcia – Anika Koba,  kl. II d

Asystentka   reżyserki Pani prof. G. Dynowskiej –Trybus   – Emilia Pelczar , kl. III e

Sztuka  dostarczyła widzom  sporej porcji  wspaniałej rozrywki, gdyż sztuki Juliusza Machulskiego, mają charakter komediowy i należą do ulubionego, choć nie jedynego repertuaru naszego młodzieżowego teatru. Aktorzy – świetnie dobrani do odgrywanych ról,  zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry aktorskiej.  Troje z nich, w tym odgrywająca główną rolę pani Domu  – Zuzanna Bernacka , Karolina Zabawa i Anika Koba – to aktorki   teatru, działającego w Jasielskim Domu Kultury, Aleksander Korobczenko, Błażej Ćwiąkała i Franciszek Guzik  to  debiutanci.  Tym bardziej podziwiamy objawione na scenie  talenty aktorskie.  A oto kilka zdjęć ze spektaklu:

Serdecznie gratulujemy udanego występu naszym szkolnym aktorom oraz Pani reżyser Gertrudzie Dynowskiej – Trybus i dziękujemy za wieloletnią opiekę nad teatrem.

Zapraszamy  do obejrzenia  zdjęć naszych szkolnych fotografów.  Zabawne sceny ze spektaklu uwiecznili  prof. P. Zygarowicz, prof. P. Habrat  oraz uczniowie  Oliwia Inglot z kl. III a i Kacper Kaczorowski z kl. IV f , za co bardzo dziękujemy.

Pod poniższym linkiem możemy obejrzeć i pobrać do prywatnych albumów –  interesujące nas zdjęcia:

Fot. Prof. Paweł Zygarowicz

Fot. Prof. Paweł Habrat