Szlachetna paczka po raz drugi w naszej szkole

Drugi raz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję w ramach Szlachetnej Paczki. Włączyliśmy się w akcję, która  ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

To piękne, że nasza szkolna społeczność też ma swój udział w tej akcji. Wolontariusze wybrali wielodzietną rodzinę z Sanoka, borykającą się z dużymi kłopotami finansowymi, wynikającymi z bezrobocia. Zebraliśmy 1591,12 zł oraz wiele produktów spożywczych, zabawek, odzieży oraz środków czystości. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy wymarzone przez naszych podopiecznych prezenty, żywność o długim terminie ważności, słodycze, artykuły chemiczne, buty, rower . Było tego naprawdę sporo. Paczki zajęły całą przyczepę. Sama podróż też była niemałym wyzwaniem, gdyż silny wiatr dał się we znaki kierowcy. Ale uwierzcie, warto było.  Dzięki  waszej hojności oraz zaangażowaniu indywidualnych darczyńców, mogliśmy  spełnić  marzenia wybranej przez nas rodziny. W naszych działaniach otrzymaliśmy wsparcie od zaprzyjaźnionych uczennic z Liceum Katolickiego oraz ich rodziców (organizacja transportu darów), a także  właściciela Serwisu Rowerowego Szprycha (częściowo sponsorował rower).

Po raz kolejny odradza się we mnie wiara w drugiego człowieka, tak ważna zwłaszcza w tym świątecznym okresie. Cieszy mnie każdy gest ze strony wolontariuszy, przekazany dar, poświęcony czas. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że udział naszej szkoły w akcji „Szlachetna paczka” po raz kolejny zakończył się sukcesem bardzo gorąco dziękuję.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Edyta Karwat