Szkolni Mistrzowie Fizyki na Międzynarodowym Internetowym Konkursie Fizycznym

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Internetowym Konkursie Fizycznym „Physics Brawl” , który był konkursem drużynowym. W tak szeroko obsadzonym konkursie jeszcze nie braliśmy udziału. Uczestniczyły w nim drużyny od Japonii po USA. Liczba drużyn też była imponująca. Drużyny rywalizowały w składach 5 osobowych. Nasze Liceum wystawiło  6 drużyn w trzech kategoriach wiekowych : A,B,C.
W kategorii najstarszej A , pierwsza drużyna (Uczniowie kl. III b) zajęła 38 miejsce, a druga 54 na 154 drużyny wystawione z całego świata.
W kategorii młodszej B , uczniowie z kl. 2b3 zajęli 41 miejsce na 216 drużyn. Sukcesem jest fakt, że drużyna ta zajęła 2-gie miejsce w Polsce.
W kategorii jeszcze młodszej uczniowie kl. 2b4 zajęli odpowiednio :
1-wsza drużyna – 21 miejsce na świecie  i jednocześnie 1-wsze miejsce w Polsce, 2-ga drużyna – 44 miejsce na świecie i 2-gie miejsce w Polsce, a 3-cia  drużyna – 85 miejsce na 167 drużyn na świecie.

Poniżej podajemy składy naszych drużyn:
KL. 3b Kategoria wiekowa A :
zespół pierwszy : Nawrocki Krzysztof, Paszek Kacper, Uliasz Maciej, Kaliciński Wojciech, Lisak Maciej – 38 miejsce na świecie na 154 drużyny.
zespół drugi : Misiak Filip, Zając Aleksandra, Władyka Stanisław, Waliszewski Dominik, Jurasz Karol – 54 miejsce na 154 drużyny.

Kl.2b3 Kategoria wiekowa B :
– Bysiewicz Monika, Pelczarski Kacper, Pabisz Magdalena, Socha Adam, Głowińska Oliwia – 41 miejsce na świecie na 216 drużyn.  II miejsce w Polsce

Kl.2b4 Kategoria wiekowa C :
Zespół pierwszy : Głowacki Adam, Kmąk Maciej, Strzępek Oliwier, Kaszubski Bartosz, Kusiak Mikołaj – 21 miejsce na świecie na 167 drużyn.  ( I miejsce w Polsce)
Zespół drugi : Ungeheuer Franciszek, Zabawa Daria, Nycz Aleksandra, Janocha Olga, Bysiewicz Karolina – 44 miejsce na świecie na 167 drużyn.  (II miejsce w Polsce)
Zespół trzeci : Przyprawa Adam, Łękawski Filip, Ginalski Michał, Michalski Patryk, Marek Maksymilian – 85 miejsce na świecie na 167 drużyn.
Opiekunem dydaktycznym uczestników konkursu jest prof. Grzegorz Depczyński.
                       Serdecznie gratulujemy uczniom udanej rywalizacji i  imponujących wyników.