Rok moniuszkowski- występy chóru w Teatrze Wielkim –Operze Narodowej i Filharmonii Podkarpackiej.

W poniedziałek 21 X 2019 odbył się koncert Narodowe Śpiewanie, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, w  ramach projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, podczas którego wystąpił Młodzieżowy Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Krośnie wraz z połączonymi chórami z Podkarpacia przy akompaniamencie orkiestry smyczkowej Krośnieńskiej Szkoły Muzycznej II stopnia.  Ponad 400 chórzystów  wykonało utwór Andrzeja Mozgały – Cztery pory roku, nawiązujący do wybranych utworów Stanisława Moniuszki, którego 200  rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.

Był to już drugi występ naszego chóru w tym roku z repertuarem Stanisława Moniuszki. Wcześniej chór wystąpił w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w koncercie „Moniuszko śpiewany inaczej” w opracowaniu kompozytora Romana Ilia –Drozda, który odbył się 22.06.2019 r. w Warszawie.  Chór do obu koncertów przygotował prof. Krzysztof Trybus.