NAPISZ LIST W OBRONIE OSÓB REPRESJONOWANYCH.

MARATON PISANIA LISTÓW W OBRONIE OSÓB REPRESJONOWANYCH.

W dniach od 5 – 7 grudnia weźmiemy udział w Maratonie Pisana Listów, organizowanym przez Stowarzyszenie Amnesty International. Listy będą pisać chętni uczniowie w klasach, na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i godzinach wychowawczych, po wcześniejszym uzgodnieniu z  uczącymi.

W czwartek 6 grudnia na lekcji 7 i 8 w sali 008 będzie także możliwość napisania  listu dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy będą chcieli przyłączyć się do akcji indywidualnie.

W tych dniach prowadzić będziemy również zbiórkę do puszki. Zebrane środki zostaną przekazane do Stowarzyszenia , część z nich pokryje koszt wysyłki listów.

Bohaterkami maratonu wybranymi do naszej szkoły są :   ATENA DAEMI – IRAN
GULZAR DUISHENOVA – KIRGISTAN,  NONHLE MBUTHUMA – RPA, GERALDIN CHACON – WENEZUELA

MARATON  PISANIA   LISTÓW  KROK PO KROKU – czyli,  jak to się robi.

I sposób

Użyj poniższego adresu i wejdź na stronę naszego miejsca maratonowego. Z zakładki  materiały (video ) odtwórz film Czym jest Maraton Pisania Listów?

Następnie zapoznaj się z historiami czterech wybranych do maratonu w naszej szkole kobiet (zakładka materiały, odnośnik na dole strony – materiały dotyczące bohaterek) .

Wybierz , do której chcesz napisać. Możesz wykorzystać  gotowy wzór.  W zakładce materiały dotyczące bohaterek  są wzory listów, które można wyświetlić. Po kliknięciu w nazwisko bohaterki  wybierz plik „list”. List napisz odręcznie.

Podpisz się imieniem i nazwiskiem i podaj swój adres. W ten sposób pokażesz, że się nie boisz, nie jesteś anonimowy.

II sposób

Pobierz z pok. 109 komplet wydrukowanych materiałów ( historie kobiet i wzory listów) przeczytaj w klasie , podyktuj list. I zrobione.
Po zakończeniu pisania oddaj materiały, by mogli z nich skorzystać inni.
Koszt wysłania listu to 5 zł. Listy oraz zebrane w klasie pieniądze na znaczki  można przynosić do pedagoga szkolnego lub do pok. 109 do Pani Edyty Zając.

Pedagog szkolny Edyta Karwat