Najwyższe sukcesy naszych czwartoklasistów w VII Olimpiadzie Statystycznej

15 marca odbyła się w Warszawie  druga część etapu centralnego VII Olimpiady Statystycznej. Wzięło w niej udział 29 uczniów w tym dwóch uczniów z naszej szkoły.

Uzyskali oni odpowiednio:

MIKOŁAJ KUSIAK ( IVB ) tytuł laureata i dziewiąte miejsce w Polsce ( pierwszy z prawej)

MACIEJ KMĄK ( IVB ) tytuł laureata i dwunaste miejsce w Polsce.

Dodatkowo tytuł finalisty tej olimpiady uzyskał BARTOSZ KASZUBSKI ( IVB ).

Regularnie od pierwszej edycji tej olimpiady uczniowie naszej szkoły zdobywają tytuły finalistów i laureatów plasując się w okolicach ścisłej dziesiątki w Polsce, niekiedy na podium.

Ta “tradycja” również w tym roku została dochowana, co jest ewenementem na skalę kraju.

Na koniec trochę statystyki : w etapie okręgowym wzięło udział 1192 uczniów do finału zakwalifikowano 79 osób ( tytuł finalisty) , do ścisłego finału ( druga część etapu centralnego ) zakwalifikowano 29 osób( tytuł laureata).

Gratulujemy Uczniom i Opiekunowi dydaktycznemu – prof. Andrzejowi Bysiewiczowi.