Lekcja samorządowa

W ramach cyklu zajęć samorządowych, 23 marca uczniowie naszego Gimnazjum przedstawili w sali narad rady Miasta Krosna lekcję samorządową  pt. ,,Wydarzenia kulturalno-rozrywkowe w Krośnie”. Grupa uczniów z klasy IIA zaprezentowała najciekawsze eventy w naszym mieście, które cieszą się ogromną popularnością. Uczniowie omówili wybrane propozycje. Wzbogacili swoją prelekcję dodatkowymi materiałami.

Wceluzwiększenia atrakcyjności lekcji uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, bardzo ciekawy wywiad, ankietę oraz, co wzbudziło największe zainteresowanie publiczności- wywiad ze studentami z Uniwersytetu Stanowego Iowa. Ponadto, wszyscy uczestnicy lekcji mieli okazję do dyskusji na temat słuszności zorganizowania w przyszłości nowych wydarzeń rozrywkowych w naszym mieście. Wszystkie pomysły zostały przedstawione innym uczniom, dyrekcji oraz władzom miasta. Wśród naszych propozycji znalazły się: Dzień Czekolady oraz Festiwal Kolorów.

Na zakończenie lekcji zastępca Prezydenta Miasta Krosna Pan Bronisław Baran wyczerpująco odpowiedział na pytania dotyczące organizacji wydarzeń artystycznych w naszym mieście oraz wyraził zainteresowanie nowymi inicjatywami.

Uczniowie biorący udział w lekcji: Julia Buczek, Zuzanna Mrozek, Kinga Nawrocka, Ewa Janocha, Julia Wojnar, Karolina Sikora, Aleksandra Majka, Patrycja Sieniawska, Anna Makoś, Kaja Puchalska, Gabriel Wolański

Nauczyciel przygotowujący młodzież: Małgorzata Wyżkiewicz.