Krośnieński „Kopernik” w Bostonie

Na zdjęciu od lewej – Ewa Czekańska (nauczyciel j. angielskiego); Karolina Krajmas  (uczennica LO); Erwina Kalistel-Pojnar (nauczyciel j. angielskiego)

Wielki sukces licealistki I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, Karoliny Krajmas, która weźmie udział w międzynarodowej konferencji w Bostonie. Program Women2Women International Leadership od 10. lat prowadzony jest przez rząd USA i organizację Empower Peace w Bostonie we współpracy z Uniwersytetem Harvarda. Dotychczas wzięło w nim udział 800 kobiet z 46. państw. Polska uczestniczy w nim po raz drugi. Karolina będzie reprezentować nasz kraj wraz z siedmioma innymi licealistkami z całej Polski.

Nie było łatwo znaleźć się na liście uczestników. Konkurencja była silna jednak w procesie rekrutacyjnym doceniono dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenie Karoliny, m. in.: organizacja projektu „Bycie Fit jest Git”, uczestnictwo w Stowarzyszeniu Polska Ekologia, udział w misji gospodarczej w Japonii a także umiejętności menadżerskie udokumentowane certyfikatem Project Management Principles. Karolina jest uczennicą, która od lat działa w samorządach szkolnych i chętnie podejmuje się nowych wyzwań.

Tematem bostońskiej konferencji i warsztatów będzie rozwój liderski, świadomość międzykulturowa, rozwiązywanie konfliktów i zaangażowanie obywatelskie. Na uczestniczki programu czeka także wiele atrakcji kulturalnych, zwiedzanie Bostonu i jego okolic. Zwycięstwo aplikacji Karoliny Krajmas to wielkie wyróżnienie dla szkoły a także dla naszego województwa.

Gratulujemy Karolinie tak dużego osiągnięcia, życzymy owocnego udziału w programie i czekamy z niecierpliwością na wrażenia z konferencji.