Kopernik – Złotą Szkołą w prestiżowym Rankingu miesięcznika Perpektywy

Kopernik –  Złotą Szkołą w prestiżowym

Rankingu miesięcznika Perpektywy

Z  radością i dumą informujemy, że I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie po raz kolejny znalazło się w pierwszej setce najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce w słynnym już rankingu miesięcznika Perspektywy.
Ta wysoka pozycja wiąże się z uzyskaniem kolejny już raz tytułu Złotej Szkoły, który przysługuje zdobywcom miejsc od pierwszego do setnego.
W tym roku  awansowaliśmy na 64-tą pozycję, podnosząc się o 12 miejsc w górę, w stosunku do ubiegłego roku. To wysokie miejsce  zawdzięczamy najwyższym sukcesom  zdobytym przez naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016 oraz wysokim wynikom osiągniętym przez nich na egzaminie maturalnym w 2016 roku.

W Rankingu Szkół Olimpijskich 2017nasza szkoła uplasowała się na zaszczytnej  38 pozycji w Polsce ( awans z 50-tego), zaś w Rankingu Maturalnym na 76-tej  ( awans z 84-tej).

Uwaga!  Krośnieński Kopernik trzecią szkołą w województwie!

Niezmiernie cieszy nas fakt, że osiągnięte wyniki w Rankingu  plasują nasze liceum w gronie trzech najlepszych szkół Podkarpacia, po  Rzeszowskim Liceum Sióstr Prezentek oraz Liceum Społecznym w Tarnobrzegu.

Warto nadmienić, że we wspomnianym Rankingu znalazły się jeszcze tylko dwa krośnieńskie licea: na 321 pozycji  II LO im. Konstytucji 3 Maja oraz na 474 pozycji  Liceum Katolickie

To naprawdę wspaniały sukces naszego Kopernika, powód do zadowolenia, satysfakcji i dumy. Przynależność do grona najlepszych szkół w Polsce jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły. Jak co roku składa się na to wiele elementów, z których najważniejszym jest zawsze czynnik ludzki tj. wspólna praca uczniów i nauczycieli.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do uzyskania tak wspaniałego wyróżnienia.

Link do rankingu.