Konsul USA z wizytą w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Krośnie

3 X 2019 r  zaszczyciła wizytą naszą szkołę Pani  Amy Steinmann – Konsul USA w Polsce w asyście Pani Elżbiety Konarskiej –pracownika Konsulatu USA w Krakowie.  Pani Konsul zajmuje się kulturą i edukacją.  Jej wizyta była zaplanowana w ramach  Dni Kultury Amerykańskiej “Bliżej Ameryki”, których celem jest propagowanie i rozwijanie zainteresowań związanych z amerykańskim kręgiem kulturowym.

Nasz niezwykły Gość na spotkaniu z młodzieżą  omówił zagadnienie eksploracji kosmosu i amerykańskich badań przestrzeni kosmicznej. W drugiej części spotkania Pani Konsul rozmawiała z uczniami, odpowiadała na liczne pytania z ich strony. Jej miłe usposobienie, życzliwość i otwartość ujęły słuchaczy i zbudowały niepowtarzalną atmosferę tego niecodziennego spotkania.

Warto przypomnieć, ze już drugi raz z rzędu gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela władz Stanów Zjednoczonych. 19 IV 2018 r  spotkał się ze społecznością „Kopernika” Konsul Generalny Walter Braunohler, w ramach  realizacji programu „100 lat razem” dla uczczenia  100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pani Konsul Amy Steinmann była zachwycona zarówno szkołą, jej atmosferą jak i  poziomem wiedzy uczniów . Mamy nadzieję, że to niezwykłe doświadczenie  pozostawi u naszego Dostojnego Gościa miłe wspomnienie z wizyty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.  Fotografował prof. Paweł Zygarowicz.