Jak Kopernik świętował Dzień Języków Obcych oraz 5-lecie Gimnazjum Dwujęzycznego

26 września w naszej szkole tradycyjnie świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Tym razem postanowiliśmy również uczcić piąte urodziny naszego Gimnazjum Dwujęzycznego. Uczniowie oraz absolwenci naszego Gimnazjum spotkali się tego dnia wszyscy razem wraz z obecnymi oraz dawnymi wychowawcami klas na dużej sali gimnastycznej. Językową imprezę prowadziły uczennice klasy dwujęzycznej w liceum Julia Rutkowska i Kaja Ginalska.

Program tego wyjątkowego dnia był bardzo bogaty. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty podczas występów artystycznych: śpiewali piosenki w języku angielskim i hiszpańskim, prezentowali tańce z różnych stron świata, przedstawili scenkę kabaretową w języku francuskim oraz ukazali kwintesencję kultury hiszpańskiej. Uczniowie liceum zaśpiewali również hymn wymiany polsko-niemieckiej w ramach programu Erasmus+.

Oprócz wspaniałych występów, licealiści z klasy dwujęzycznej przygotowali prezentację i quiz językowy, w którym każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat języków obcych. Obecne klasy gimnazjalne prezentowały przygotowane wspólnie plakaty symbolizujące najpiękniejsze i również najzabawniejsze momenty z życia Gimnazjum.

Więcej zdj

Na korytarzach uczniowie częstowali różnymi smakołykami z kuchni francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej czy też amerykańskiej. Natomiast na sali gimnastycznej, jak na świętowanie urodzin przystało, był wspaniały tort ozdobiony flagami krajów, których języków uczymy się w szkole. Po uroczystym zdmuchnięciu świeczek, wszyscy wyrazili podziękowanie i uznanie gromkimi brawami dla tych wspaniałych pięciu lat funkcjonowania Gimnazjum Dwujęzycznego.

Tradycyjnie nasze świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem „Panie Janie” w pięciu językach oraz tańcem belgijką, który uczniowie naszej szkoły zatańczyli przebrani za różne postacie.