GEOGRAFOWIE Z „KOPERNIKA” ZNÓW NAJLEPSI NA PODKARPACIU

W dniach 7 – 8 lutego bieżącego roku odbyły się w Rzeszowie zawody okręgowe XLVI Olimpiady Geograficznej. Wzięło w nich udział 6 uczniów naszej szkoły – Gabriela Korzeń (IIIF), Amelia Gruszka (IF 3), Olga Krzysztof (IE 3), Konrad Rajchel (IIIF), Paweł Trzemżalski (IIIE) oraz Adam Gonet (IIF).

Spośród uczestników etapu okręgowego z całej Polski, do etapu centralnego zakwalifikowano 122 uczniów. Z naszego okręgu było ich pięcioro (2 uczniów naszej szkoły, 1 uczeń z Ropczyc i 2 ze Stalowej Woli). W tym na pierwszym i drugim miejscu w okręgu nasi uczniowie – Gabrysia Korzeń i Adam Gonet. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa nie odbyły się zawody centralne w Gdyni. Wszyscy uczniowie zakwalifikowani do zawodów centralnych otrzymali tytuły finalisty Olimpiady Geograficznej.

W ogólnopolskiej klasyfikacji Adam Gonet znalazł się na miejscu 14, natomiast Gabrysia Korzeń na 22. Warto przypomnieć, że Gabrysia jest dwukrotną finalistką OG (2017/2018 i 2019/2020), a Adam w ubiegłym roku szkolnym zdobył tytuł laureata OG na 12 miejscu w Polsce.

Znaczącym sukcesem było również wyróżnienie dla Pawła Trzemżalskiego za najlepszą pracę badawczą w naszym okręgu.

Warto również dodać, iż Konradowi Rajchlowi zabrakło jedynie 0,5 punktu do zakwalifikowania się do zawodów centralnych OG.

Cieszymy się z ogromnego sukcesu naszych uczniów, absolwentom dziękujemy za piękne i godne reprezentowanie naszej szkoły, a tym, którzy jeszcze nie opuścili „Kopernika” gratulujemy i życzymy zapału do pracy oraz dalszych sukcesów. Opiekunem naszych geografów jest pani prof. Małgorzata Podyma.