Dziewczyna z Kopernika o ślicznym głosie Anny German

Dnia 11 maja 2018 roku w Ośrodku Kultury w Dukli odbył się „V Powiatowy konkurs Piosenki Znanej i Lubianej”, w którym uczennica klasy II f Lidia Kasperkowicz zajęła pierwsze miejsce wykonując utwór z repertuaru Anny German „Człowieczy los”. W konkursie wzięło udział 58 uczestników, a laureaci I, II i III miejsca wystąpili 27 maja na dukielskim rynku podczas „Muzycznej Niedzieli”.
Jest to już drugi sukces wokalny naszej uczennicy w tym roku. Warto wspomnieć, że reprezentując naszą szkołę w styczniu tego roku, zajęła drugie miejsce w „V Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek”. Na swoim koncie ma już takie osiągnięcia jak I miejsce w „XXIII Konkursie Kolęd i Pastorałek Pogranicza” w RCKP, II miejsce w IX konkursie „Zaśpiewaj” w Sanoku czy I miejsce w X Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota”. Rozwija swoje pasje śpiewając w szkolnym chórze pod bacznym okiem profesora Krzysztofa Trybusa, jak również w rymanowskim chórze Koloryt. Jej głos można usłyszeć na licznych koncertach plenerowych w Rymanowie Zdroju i okolicach.