Ola Jucha – laureatką Olimpiady Języka Angielskiego.

Nasze Liceum znów może poszczycić się tytułem laureata Olimpiady Języka Angielskiego, którego zdobywczynią jest Aleksandra Jucha, uczennica klasy I d, wcześniej Gimnazjum Dwujęzycznego.
Gratulujemy Oli tak wielkiego osiągnięcia!  Rzadko taki tytuł zdobywa się w pierwszej klasie.
Kilka słów o olimpiadzie dla zainteresowanych.
OJA przebiega trójetapowo. W etapie szkolnym wzięło udział ok. 27 000 uczestników w całym kraju, z czego w naszej szkole 22 osoby. Z tej grupy wyłoniono ok. 600 uczestników drugiego etapu. Zawody rejonowe dla naszego okręgu odbywają się w Lublinie i zakwalifikowali się do nich: Aleksandra Jucha (I d), Jan Wacławik (II a), Katarzyna Skwara (III f), Dawid Łega (II f) i Aleksandra Zima (III e). Czworo z nich zostało dopuszczonych  do części ustnej.
Do finału dostało się 61 osób z Polski, z tego 3 z Podkarpacia, w tym jedna uczennica naszej szkoły.  Zawody finałowe miały miejsce  9-10 kwietnia  w Poznaniu. Od uczestników wymagano rozwiązania testu obejmującego słuchanie, czytanie i zadania leksykalno-gramatyczne oraz odpowiedzi ustnej z tematów ogólnych, historii i kultury krajów anglojęzycznych oraz ośmiu wybranych lektur. Ola poradziła sobie z tym wyzwaniem i uzyskała tytuł laureata.

Gratulujemy i zachęcamy do spróbowania swoich sił w kolejnej, 43. OJA już za rok, w listopadzie.  Wszystko na temat wymagań znajdziecie na stronie:  http://oja.wsjo.pl/   .