Europejski Dzień Języków Obcych w “Koperniku”

W dniu 25 września będziemy świętować w I LO  Europejski Dzień Języków Obcych.

Ten dzień zawsze był okazją do wspaniałej szkolnej zabawy i integracji całej społeczności szkolnej.
W tym roku , ze względu na zagrożenie epidemiczne, z konieczności będziemy świętować trochę  inaczej, jednak nie może zabraknąć  tego święta w szkolnym kalendarium.
Organizatorzy tegorocznej edycji , mimo utrudnień , zadbali o atrakcyjność obchodów.
W programie, m. in.:
Przez cały dzień na przerwach – muzyczne hity nieanglojęzyczne.
Na 4 lekcji odbędzie się krótka okolicznościowa audycja  przygotowana przez  klasę I a.
Następnie Kahoot kulturowo- językowy ( przygotowanie klasa I f)
Na zakończenie premiera piosenek z musicalu Mamma mia oraz z  musicalu Hamilton.
Do tego na facebooku szkoły prezentowane będą grafiki językowo kulturowe ( albo w formie cyfrowej lub zdjęcia plakatów).

Zapraszamy też uczniów do przebrania się za postać historyczną związaną z daną kulturą.
Przebrani – nie będą pytani!