Wybory do Samorządu Szkolnego

Niedługo odbędą się wybory na nowego przewodniczącego Samorządu Szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wyborach, powinny zgłosić chęć kandydowania w wiadomości prywatnej bądź osobiście do Natalii Śliwińskiej – dotychczasowej przewodniczącej – do dnia 20 września.

Następnie, od 21 do 30 września będzie czas na prowadzenie kampanii. 29 września, odbędzie się prezentacja kandydatów przez szkolny radiowęzeł, a 2 października uczniowie zaprezentują się w debacie, która zostanie przeprowadzona w inny sposób niż dotychczas, jednak każdy członek społeczności „Kopernika” będzie mógł zadać nurtujące go pytanie.

5 października, wyznaczone przez Samorząd Uczniowski osoby, przejdą po klasach w celu zebrania głosów, które następnie zostaną zliczone, w celu wyłonienia zwycięzcy.
Ogłoszenie wyników nastąpi 6 października.

Przypominamy o zasadach fair play i szacunku do rywali.

Komunikat przygotował dotychczasowy Samorząd Uczniowski I LO.