Uczniowie “Kopernika” po raz kolejny na Mistrzostwach Polski w Debatach w języku angielskim

POLISH SCHOOLS DEBATING CHAMPIONSHIP 2021

Już po raz 4-ty  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Polski Debat w języku angielskim.

Jest to największy w Polsce turniej debat po angielsku, który otwiera uczniom drogę dostania się do reprezentacji kraju na World Schools Debating Championships. Turniej odbył się w dniach 26-28 listopada w Warszawie. Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem ze światowej klasy sędziami i trenerami oraz obejrzeniem wzorcowej debaty w Domu Innowacji Społecznych- Marzyciele i Rzemieślnicy.

      Kolejnego dnia w murach Monnet International School nasza drużyna pod okiem wykwalifikowanych sędziów i trenerów debatowania, wykazała się umiejętnościami argumentowania swoich racji, swobodnego wypowiadania się i logicznego myślenia pod presją czasu. Podczas  turnieju uczestnicy z pewnością podnieśli swoje umiejętności retoryczne w języku angielskim zdobywając tym samym wiedzę na tematy polityczne, ekonomiczne, społeczne i kulturowe a także nawiązali znajomości z rówieśnikami z najlepszych szkół z całej Polski. 

Uczniowie naszej szkoły, biorący udział w debatach to:

 Milena Godek- 3G4, Wiktoria Jakubus – 2f , Klara Surmacz- 3C4, Mikołaj Kubal- 3G4, Mikołaj Kusiak- 3B4   i Adam Przyprawa – 3B4

Dziękujemy całej drużynie za zaangażowanie i świetny występ oraz Pani Profesor Małgorzacie Wyżkiewicz
za opiekę i koordynację  tego wydarzenia.