Szkolny Turniej Debat w Języku Angielskim – eliminacje do Polish Schools Debating Championships 2020 w Warszawie

W dniach 10-11 grudnia w naszej szkole odbył się turniej debat w języku angielskim. Sam turniej poprzedzony był warsztatami w trakcie których uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami obowiązującymi na Mistrzostwach Polski Debat w języku angielskim oraz wyćwiczyć pewne umiejętności konieczne do skutecznego debatowania.

Godny podkreślenia jest fakt iż w trakcie warsztatów swoją wiedzą podzieliło się z nami dwóch wspaniałych uczniów klasy 2a- David Bednarczyk oraz Maksymilian Florek. Uczniowie brali udział w międzynarodowych warsztatach Visegrad Debate Academy 2019, gdzie przez 7 dni pracując z najlepszymi trenerami na świecie mieli okazję poznać tajniki debatowania. 

Sam turniej pozwolił na wyłonienie 10 najlepszych mówców, którzy będą dzielnie reprezentować naszą szkołę w trakcie Polish Schools Debating Championships 2020 w Warszawie pod koniec lutego. Wśród grona zwycięzców znaleźli się: David Bednarczyk, Maksymilian Florek, Katarzyna Steliga, Jakub Dydak, Klara Surmacz, Klaudia Pryjmak, Victoria Więcek, Julia Wanat, Błażej Dziadzio, Martyna Marcinkowska. 

Serdecznie Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. 

Pani prof. Małgorzacie Wyżkiewicz dziękujemy za organizację turnieju.