Relacja z XIX Sztafet Klasowych o Puchar Dyrektora + wyniki

Tradycyjnie koniec października to czas biegowych zmagań w naszej szkole. Jak co roku Szkolne Sztafety Klasowe gromadzą bardzo liczną grupę uczniów – sportowców, którzy chcą aktywnie spędzić czas i wspólnie rywalizować. 30 października na stadionie MOSIR w Krośnie odbyły się XIX Sztafety Klasowe I LO o Puchar Dyrektora. W tym słonecznym chociaż chłodnym dniu ( maratońska temperatura 8- 10 stopni), łącznie w czterech biegach wzięło udział 130 uczniów naszej szkoły. Każda klasa wystawiła reprezentację w składzie 2 dziewczynki i 3 chłopców. Biegi odbywały się w kategoriach klas III, II, oraz w dwóch kat. klas I po podstawówce i po gimnazjum. Chłopcy biegali 800 m, a dziewczynki 400 m.

Jak zwykle młodzież nie zawiodła. Nasi uczniowie – sportowcy w piękny sposób pokazali, że oprócz nauki, która jest priorytetem w „ Koperniku”, nie stronią od wysiłku, sportowej rywalizacji i zdrowej zabawy….Bardzo ważne jest to, aby młodzi ludzie, mający duże aspiracje naukowe, potrafili dbać o zdrowie, swój prawidłowy rozwój fizyczny i umiejętność godzenia zdrowego stylu życia z nauką.

Jeszcze raz dziękuję Wam za wysiłek, gratuluję osiągniętych wyników i zdobytych trofeów sportowych. Dziękuję również dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły za umożliwienie przeprowadzenia tak dużej imprezy sportowej.  Oczywiście już teraz zapraszam na XX Jubileuszowe Sztafety Klasowe I LO o Puchar Dyrektora, Które odbędą się w przyszłym roku szkolnym 2019/2020 – Izabela Zatorska.

Oficjalne Wyniki:

• Wyniki XIX Sztafet klasowych – KL. I (4)
    • I Miejsce kl I F – Korneliusz Paradysz, Paweł Gumienny, Martyna Jakieła, Agnieszka Prejsnar, Martyna Dziadzio.
    • II Miejsce kl I B – Michał Ginalski, Adam Przyprawa, Adam Głowacki, Trznadel Izabela, Wiktoria Witkoś.
    • III Miejsce KL I C – Mateusz Kubit, Michał Drozdowski, Franciszek Cecuła, Wiktoria Głowińska, Anna Atanas.
    • IV Miejsce kl I D, V Miejsce kl – I E, VI Miejsce kl – I A, VII Miejsce kl – I G
  • Wyniki XIX Sztafet Klasowych – KL. I (3)
    • I Miejsce kl I D – Maksymilian Nowak, Kacper Jucha, Łukasz Stec, Monika Moskal, Apolonia Węgrzyn.
    • II Miejsce kl I E – Filip Cisek, Filip Głowiński, Michał Jastrzębski, Julia Madej, Patrycja Kotulak,
    • III Miejsce kl I F – Mateusz Kozubek, Bartosz Boduch, Bartłomiej Typrowicz, Inga Krochmal, Natalia Omachel
    • IV Miejsce kl I C, V Miejsce kl – I B, VI Miejsce kl – I A
  • Wyniki XIX Sztafet Klasowych- KL II
    • I Miejsce kl II D – Adrian Wilk, Szymon Mikołajczyk, Karol Rudek, Marcelina Pytnar, Zuzanna Kolanko.
    • II Miejsce kl II E –  Adrian Orłowski, Łukasz Kolman, Filip Krzanowski, Anna Szczurek, Ewa Trybus.
    • III Miejsce kl  II G – Kuba Niżnik, Gabriel Wolański, Dawid Furtak, Julia Błaż, Barbara Nastał.
    • IV Miejsce kl – II B, V Miejsce kl – II C, VI Miejsce kl – II F, VII Miejsce kl – II A
  • Wyniki XIX Sztafet Klasowych – KL III
    • I Miejsce kl III C – Szymon Gużkowski, Tomasz Głowacki, Michał Landa, Jolanta Uliasz, Dominika Uliasz,
    • II Miejsce kl III B – Krzysztof Grzana, Szymon Budziak, Dawid Jantosz, Julia Tomkiewicz, Emilia Cyrkiel,
    • III Miejsce kl III A – Kamil Tuchowski, Marcin Majcher, Kuba Godek, Kinga Król, Natalia Masłyk,
    • IVMiejsce kl – III D, V Miejsce kl – II E.
    • Klasy III G i IIIF nie wystawiły składów klasowych.