Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że znane są już wyniki konkursu matematycznego “Kangur 2022”.

17 marca 2022 r. po raz dwudziesty ósmy odbył się międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W naszej szkole wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii Student  Adam Socha ( kl.III b)  zdobył tytuł laureata, Magdalena Pabisz ( kl. III b)  otrzymała wynik bardzo dobry,  natomiast wyróżnienia zdobyli: Kociuba Dawid, Gierlasińska Martyna, Smyka Olgierd, Czarnecki Piotr, Janocha Michał, Gicala Roman, Głowińska Oliwia (wszyscy z klasy IIIb3). W tej samej kategorii wyróżnienia otrzymali również uczniowie klasy IIIB4: Bysiewicz Karolina, Kmąk Maciej i Ząbik Patryk.

W kategorii Junior wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy I b:  Kuczaj Filip, Uliasz Katarzyna, Małomużew Oleksandr, Fałat Mateusz, Pabisz Dominika, Ścieranka Martyna i Pawlik Filip oraz  Zajdel Miłosz z klasy IIb.

Wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni zgodnie z ustaleniami ogólnopolskiego organizatora.

Gratulujemy wyróżnionym, dziękujemy opiekunom, a wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

Szkolny koordynator konkursu – Renata Trznadel.