III Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Rosyjskiej

W czerwcu w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbył się III Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Rosyjskiej pt” Od Dostojewskiego do Jerofiejewa”.

Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a także szkół wyższych z województwa podkarpackiego.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas pierwszych: Weronika Filus, Weronika Czekańska obydwie z kl. I g, oraz Nina Kogut z kl. I a.
Nasze dziewczęta wypadły bardzo dobrze i tak II nagrodę za tekst Gogola otrzymała Weronika Filus, natomiast wyróżnienie za dialog Mistrza i Małgorzaty dostała Weronika Czekańska.

Warto dodać, że w tym roku jury nie przyznało pierwszej nagrody.
Opiekunem uczennic była Pani prof. Agnieszka Pelczar, a cenne wskazówki odnośnie recytacji przekazała również Pani prof. Bartecka- Prorok.