Europejski Dzień Języków Obcych w Koperniku

28 września w naszej szkole jak zwykle o tej porze hucznie świętowaliśmy święto języków obcych.  Tradycyjnie na korytarzach uczniowie rozstawili swoje stoiska z różnych krajów. W tym roku można było znaleźć kilka nowych punktów jak np. Stoisko Zulu, Szwajcarię, Szwecję, czy np. Meksyk. Uczniowie mogli posmakować specjałów tych krajów  oraz podziwiać barwne stroje przedstawicieli poszczególnych stoisk.

W międzyczasie na sali gimnastycznej rozgrywały się zacięte walki klas o tzw.” X” z języków obcych. Pierwszą konkurencją była Eurowizja, w której słuchaliśmy  przepięknych wykonań utworów w różnych językach. Jury miało naprawdę ciężką decyzję do podjęcia, gdyż poziom był bardzo wyrównany.
Zwyciężyły klasy I a, I b oraz G III A.

Kolejna konkurencja to gra Kahoot. Na sali panowało wielkie skupienie gdyż pytania przygotowane przez nasze panie profesorki były naprawdę trudne! Po wielkich zmaganiach zwyciężyły klasy  I a i G III A.

Ostatnią konkurencją był Quiz różności językowych. Tutaj jednak oprócz umiejętności lingwistycznych należało wykazać się sprytem. Każda z uczestniczących klas starała się wytrwać do końca. Zadania z gramatyki, śpiewanie alfabetu czy chodzenie wstecz okazały się być świetną zabawą dla wszystkich uczestników. W klasyfikacji ogólnej szczęśliwym zwycięzcom okazała się być klasa I a.  Gratulujemy!

Po 3 godzinach ciężkich zmagań uczniowie znaleźli jeszcze siły i energię na taniec. Macarena, tarkan i belgijka zabrzmiały na sali gimnastycznej. Przez chwilę można było zastanowić się czy naprawdę jesteśmy w szkole w trakcie zajęć? Tak, tradycyjnie już od kilku lat nasi uczniowie pokazują, że Kopernik to świetna szkoła!

Zapraszamy za rok !

Dziękujemy organizatorom: pani prof. E. Czekańskiej , prof. G. Żywiec, klasie II f , nauczycielkom języków obcych i wszystkim uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta.

Więcej zdjęć wkrótce w  galerii.