Adam Gonet z l. I f – laureatem XLV Olimpiady Geograficznej

Od 12 do 14 kwietnia bieżącego roku w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbywały się zawody finałowe XLV Olimpiady Geograficznej. Wzięło w nich udział 121 uczniów z całej Polski. Okręg podkarpacki reprezentowało 10 uczniów, w tym Adam Gonet – uczeń klasy I F naszego Liceum. Na uczestników olimpiady czekał trzyczęściowy test, wypowiedź ustna i quiz. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu różnych przedmiotów, począwszy od geografii, przez matematykę, fizykę, biologię, chemię, WOS, na historii kończąc. Adam ukończył zawody zajmując 12 miejsce w Polsce i tytuł laureata XLV Olimpiady Geograficznej. Opiekę dydaktyczną nad uczniem sprawuje pani profesor Małgorzata Podyma.

Warto podkreślić, że Adam jest bardzo znaną osobą wśród uczniów liceum. Jest zawsze w centrum wydarzeń szkolnych zarówno tych uroczystych jak i  mniej oficjalnych. Mocno wspiera i współorganizuje wiele inicjatyw samorządu szkolnego.

Serdecznie gratulujemy Adamowi tak wielkiego sukcesu i życzymy mu powodzenia w realizacji jego marzeń związanych z ukochaną geografią.

Adam Gonet w trakcie obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.