Weź udział w szkolnym konkursie literackim – więcej czytaj w ogłoszeniu

Konkurs recytatorski i krasomówczy

Podobnie jak w poprzednich latach, mamy przyjemność ogłosić szkolny konkurs recytatorski i krasomówczy. W tym roku tematem przewodnim będą słowa Marka Hłaski (jednego z patronów bieżącego roku):

„Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ją opowiem, to już moja sprawa.”

Uczestnicy konkursu recytatorskiego zaprezentują jeden wybrany wiersz, natomiast mówcy w konkursie krasomówczym wygłoszą przygotowane wcześniej „przemówienie”, którego długość nie powinna przekraczać 5 minut.

Na zgłoszenia czekamy do 20 marca 2024 r.  a sam konkurs zostanie przeprowadzony we wtorek 26.03 (prawdopodobnie na małej sali gimnastycznej). Zgłoszenie przyjmują nauczyciele języka polskiego.

Równocześnie informujemy, że szkolny konkurs recytatorski będzie eliminacją do etapu rejonowego ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego, który zostanie przeprowadzony w kwietniu w Krośnieńskim RCKP.

Zapraszamy wszystkich do udziału.

Konkurs „O gwiazdę Kopernika”

Chcemy też ogłosić szkolny konkurs literacki „O gwiazdę Kopernika”, którego tegorocznym mottem będą także słowa Marka Hłaski:

„Życie ludzi jest pytaniem, a nie odpowiedzią.”

Chętni do wzięcia udziału w tym konkursie przygotują oryginalny tekst literacki tj. wiersz, opowiadanie, fragment powieści, esej itp. długość do trzech stron druku A4.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu w ramach Szkolnego Święta Słowa.

Teksty należy przesyłać do 20 maja w formie elektronicznej, na konto którego adres zostanie podany na stronie szkoły. Powodzenia!

Zaprasza Zespół Polonistów I LO