Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszej szkole.

W piątek 3 grudnia obchodzimy w szkole Dzień Wolontariusza. Już z samego rana w murach szkoły przywitają Was wolontariusze z niespodzianką – bankiem dobrych myśli. Możecie zachować je dla siebie lub posłać je dalej  i wówczas Wy też zrobicie coś dobrego.

Wolontariusze będą również kwestować, zbierając środki na szlachetną paczkę. Chcemy aby ten dzień był również dniem wzajemnej życzliwości i uśmiechu. Świat potrzebuje prostych, ciepłych gestów, dobrego słowa i potrzebuje też wolontariuszy. Cieszmy się, że mamy ich tak wielu w swoim gronie.

W naszej szkole w wolontariacie zaangażowanych jest blisko 160 osób. Kiedy zapytacie ich dlaczego się angażują, najczęściej odpowiadają: „bo lubię”, „chcę robić coś dla innych”, „bo to jest fajne”, lubię robić coś  pożytecznego”, „bo wtedy nie myślę o swoich problemach”, „bo lubię ludzi”, „bo kocham zwierzęta”.

Powodów jest wiele i wszystkie są dobre, bo dzięki wolontariuszom świat każdego dnia staje się lepszy.