Amerykańscy studenci znów w “Koperniku”

Od 6 marca 2018 r. gościmy w naszej szkole trójkę studentów z Iowa State University. Są to: Elizabeth Haut, która uczy matematyki oraz Anna Oasheim i Joshua Tucker, którzy specjalizują się w nauczaniu języka angielskiego i w naukach społecznych.

Elizabeth będzie uczyć matematyki w liceum i gimnazjum, Anna i Joshua będą uczyć języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie naszych gimnazjalistów. Oprócz lekcji, studenci będą prowadzić konwersacje z uczniami wszystkich klas w szkole. Mamy nadzieję, że będą to kolejni studenci, którzy na długo zostaną w naszej pamięci. Również ich pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Pierwszego dnia nasi uczniowie oprowadzili ich po szkole i po mieście przybliżając historię Krosna oraz udzielając praktycznych wskazówek. Pierwsze lekcje już za nimi, a także pierwsze spotkania pozaszkolne – „Nasi Amerykanie” zostali wczoraj zaproszeni przez uczniów na mecz koszykówki. Mamy nadzieję, że spędzony tu czas będzie dla nich niezapomniany, pełny nowych doświadczeń i wspaniałych przygód.