Dalsze sukcesy Uczniów “Kopernika” w sporcie, tym razem umysłowym!

„Kopernik” ponownie najlepszą szkołą w zawodach rejonowych, tym razem siłę pokazali nasi szachiści.

Pięcioro uczniów naszej szkoły w składzie: Katarzyna Uliasz I b, Mateusz Jaszczuk III c(3), Michał Omachel 3F4 , Michał Guzik 1d  i Aleksander Małomużew 1b, pod opieką prof. Tomasza Nowakowskiego świetnie zaprezentowało  się w kolejnej  Licealiadzie w szachach drużynowych.

3 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza reprezentacja naszej szkoły zapewniła sobie awans, będąc jedną z najmocniejszych szkół w Krośnie. 16 listopada 2021 w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących odbył się etap rejonowy tych zawodów. W rywalizacji wzięło udział pięć szkół ponadpodstawowych. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze na poszczególnych szachownicach i tym samym zapewniła sobie udział w finale wojewódzkim.

Gratulujemy całej Drużynie i życzymy sukcesów w finale!