Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Współcześnie data ta ma symbolizować zacieranie się różnic między ludźmi różnych ras i religii, przypominać nam, że wszyscy dzielimy tę samą planetę. Planetę, która jak nigdy wcześniej potrzebuje naszej opieki i ochrony.

Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył  drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.

Uwaga!  Uczniowie “Kopca” – ogłaszamy konkurs dla Was! Czytajcie poniżej:

Na naszym Facebooku szkolnym 22 kwietnia zostanie zamieszczony post dotyczący konkursu pod takim samym tytułem jak hasło przewodnie tegorocznego święta. W komentarzach pod postem uczniowie naszej szkoły zamieszczać będą swoje własne pomysły na pomoc Ziemi. Liczymy na Waszą kreatywność. Możecie zamieszczać zdjęcia własnoręcznie wykonanych plakatów, filmiki, TikToki, memy, piosenki, wierszyki itp. Konkurs potrwa 2 tygodnie, czyli do czwartku 6 maja. O zwycięstwie zadecyduje liczba polubień. Troje najlepszych uczniów zostanie nagrodzonych. Zachęcamy do zabawy wszystkich tych, którym los naszej planety nie jest obojętny.